واگذاری تله کابین طاقبستان به شرکت تولید ماسک

پایگاه خبری / تحلیلی نگامسامان‌رحمتیان از خبرنگاران ایران در مطلبی نوشت که شهرداری که پیش از این در اقدامی مبهم احداث تله کابین کرمانشاه را به یک شرکت تازه تاسیس واگذار کرده بود، پس از لغو قرار داد به دلیل 《مشکلات حقوقی》؛ اکنون قصد دارد این پروژه بزرگ را به یک شرکت تولید ماسک بسپارد.

۱۳ مهر ۹۸، زمانی که قیمت دلار در بازار ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومان بود، اعتبار لازم برای پروژه ۲۸۴ میلیارد تومان اعلام شد که به نظر می رسد امروز با احتساب قیمت حدود ۲۵ هزار تومانی دلار این مبلغ به بیش از ۶۲۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده باشد.

از ابتدای امسال تا کنون ۲ مورد از سرمایه گذارانی که پروژه های بزرگ شهری کرمانشاه (شهربازی و تله کابین) به آنها واگذار شده به دلیل عدم توانایی در اجرایی پروژه و مشکلات حقوقی خلع شده‌اند.

مدیران شهرداری پیش از این ۲ سرمایه گذار قدرتمند را از پروژه تله کابین پس زده بودند که این موضوع مورد در آن زمان مورد انتقاد قرار گرفت.

حال سوال اینجاست:
۱- آیا توان مالی و اجرایی سرمایه گذاران برای چنین پروژه‌های بزرگی در کرمانشاه راستی آزمایی می‌شود و دستگاه‌های نظارتی در این زمینه ورود پیدا می‌کنند؟

۲- اگر نظارتی هست، چرا شاهد واگذاری‌های مبهم و دارای مشکلات حقوقی در شهرداری هستیم؟

۳- دلیل ممانعت از ورود سرمایه گذاران دیگر و واگذاری پروژه به سرمایه گذاران خاص چیست؟

بیان این مطلب به معنی ناتوانی شرکت مذکور در اجرای پروژه تله کابین نیست اما بدون شک باید توانایی سرمایه گذاران برای اجرا، توسط دستگاه‌های نظارتی تایید شود تا همچون گذشته پروژ‌های مهم دچار بلاتکلیفی و تعویق نشوند؛ همچنین ضروری است که مدیران شهرداری در این زمینه شفاف سازی کنند.