ورود اولین زن ایرانی تبار به کنگره آمریکا / استفانی بایس را بشناسید

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، استفانی بایس (اسدی) به عنوان نخستین آمریکایی ایرانی‌تبار توانست به عنوان نامزد حزب جمهوریخواه از منطقه پنجم انتخاباتی ایالت اوکلاهما به مجلس نمایندگان راه یابد.

استفانی بایس، از حزب جمهوریخواه، اولین نماینده ایرانی – آمریکایی است که به کنگره آمریکا راه پیدا کرده است.

استفانی بایس که در آمریکا به دنیا آمده و پدر ایرانی دارد از یکی از مناطق اوکلاهما به عنوان عضو مجلس نمایندگان آمریکا انتخاب شده است. او پیشتر، عضو سنای ایالت اوکلاهما بود.

انتخابات سنا و مجلس نمایندگان آمریکا در روز پنجشنبه همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد.

‌Bice

حسین اسدی (جو اسدی)، پدر استفانی از ایران به آمریکا مهاجرت کرد. استفانی در سال ۱۹۷۳ در شهر اوکلاهما سیتی به دنیا آمد. او از دانشگاه ایالتی اوکلاهما لیسانس بازاریابی گرفته است.

او هشت سال در شرکت تکنولوژی خانوادگی‌اش به عنوان ناظر مالی و تعیین‌کننده راهبرد تجاری و بازاریابی کار کرده است او بعدا به اداره یک بنگاه بازاریابی دیجیتال در اوکلاهما سیتی کمک کرد و معاون توسعه تجاری ان بود.

او از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ به عنوان نماینده مجلس سنای ایالتی در اوکلاهما خدمت کرد.

او در سال ۲۰۲۰ در انتخابات مقدماتی حزب جمهوریخواه برای تعیین نامزد این حزب برای انتخاب نماینده منطقه پنجم این ایالت در مجلس نمایندگان شرکت و پیروز شد. او در ۳ نوامبر ۲۰۲۰ توانست با کندرا هورن، نماینده دموکرات فعلی این منطقه را با فاصله زیاد شکست دهد و به عنوان نخستین آمریکایی ایرانی‌تبار وارد مجلس نمایندگان شود.