ورود شانزدهمین محموله واکسن کرونا؛ ادامه واکسیناسیون قطره‌چکانی

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_با ورود شانزدهمین محموله واکسن کرونا، مجموع واکسن‌های وارداتی هلال احمر به ۱۸ میلیون و ۱۷۰ هزار دوز رسید.

جمعیت هلال احمر اعلام کرد که شانزدهمین محموله واکسن کرونای وارداتی این جمعیت شامل یک میلیون و ۱۱۰ هزار دوز واکسن کرونا صبح یک‌شنبه ۳۱ مردادماه، پس از ورود به تهران، تحویل وزارت بهداشت شد.

به گفته مقام‌های هلال احمر ایران، پیشتر پانزده محموله شامل شامل ۱۷ میلیون و ۶۰ هزار دوز واکسن کرونا از سوی این سازمان وارد کشور شده بود که با ورود محموله شانزدهم اکنون مجموع واکسن‌های وارداتی هلال احمر به ۱۸ میلیون و ۱۷۰ هزار دوز رسیده است.

رییس جمعیت هلال احمر پنج‌شنبه گذشته گفت که فاصله ورود محموله‌های واکسن این سازمان کوتاه‌تر شده و این جمعیت درحال دو برابر کردن واردات واکسن طی شهریور ماه سال‌جاری است.

روند واکسیناسیون کرونا در ایران بسیار با تاخیر آغاز شد و روندی کند داشته و نسبت به بسیاری از کشورهای جهان و منطقه از برنامه واکسیناسیون عقب است.

علی خامنه‌ای روز نوزدهم بهمن ماه سال ۹۹ «واردات واکسن ساخت آمریکا و انگلیس را ممنوع» اعلام کرد.

همچنین علیرضا زالی، فرمانده عملیات مقابله با کرونای پایتخت بیستم مرداد ماه گفت که مقام‌های جمهوری اسلامی و وزارت بهداشت اجازه خرید واکسن ندادند، چون فکر می‌کردند گران است.

در روزهای اخیر حسینعلی شهریاری، نماینده مجلس شورای اسلامی، گفت که مقام‌های جمهوری اسلامی برای فروش واکسن داخلی اقدام به تاخیر و تعلیق واردات واکسن کرده بودند ولی در نرسیدن این واگسن‌ها به تولید صنعتی، باردیگر واردات واکسن را آغاز کردند.