وزارت دفاع آمریکا گزارشی در مورد قدرت نظامی ایران انتشار داد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامپنتاگون در مورد نیروی نظامی ایران گزارشی تهیه کرد

آژانس اطلاعات دفاعی وابسته به وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) طی گزارشی تحت عنوان قدرت نظامی ایران  که برای اولین بار منتشر شده است اعلام کرد: ضمن پیش بینی اینکه تهران سرمایه‌ گذاری خود را در زمینه موشک و هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) افزایش می دهد اعلام کرد که این کشور نیروهای زمینی خود را نیز به تیپ‌های واکنش سریع تبدیل می‌کند.

در این گزارش همچنین به فعالیت های نیروی سپاه پاسداران ایران در منطقه اشاره شده و آمده است : استراتژی امنیت ملی ایران در راستای اهداف؛ حفظ رژیم معنوی شیعه، از بین بردن تهدیدات داخلی و خارجی علیه رژیم و تبدیل شدن به یک نیروی مسلط و حاکم در منطقه تشکیل شده است‌.

در این گزارش همچنین آمده است: ایران از آنجا که ناتوانی‌ خود برای غلبه بر قدرت‌های توسعه یافته غربی مثل آمریکا را درک کرده است، بر گسترش سه قابیلیت اصلی خود متمرکز خواهد شد؛ تولید موشک‌های بالستیک برای حمله به اهداف خود در منطقه، تقویت گارد ساحلی برای تهدید حمل‌ و‌نقل دریایی در خلیج فارس و تنگه هرمز، تشکیل نیروهای مشترک و نیابتی برای انجام عملیات غیر متعارف در خارج از کشور.

در گزارش مذکور ضمن اشاره به ادامه فعالیت‌های ایران برای دست‌یابی به توانایی ساخت موشک بالستیک بین‌ قاره‌ای تاکید شد است: ایران به استقرار مخرب‌ترین موشک‌های بالستیک، توسعه و تولید موشک‌های جدید کروز ادامه خواهد داد.

آژانس اطلاعات دفاعی پنتاگون در گزارش خود همچنین پیش‌بینی کرده است که ایران به تولید پهپادهای بدون سرنشین با قابیلیت بالا‌تر ادامه و در ساختار نیروی زمینی این کشور تغییرات انجام خواهد داد.