وزیردولت نهم: نبود احمدی‌نژاد بهتر از بودنش در مجمع است

نگام ، سیاسی _ سوالی که مطرح می‌شود این است که افرادی که در مجمع حضور دارند چقدر موثر هستند؟اگر تاثیری ندارد پس قطعا نبودشان بهتر از بودنشان است ،وزیر دولت احمدی نژاد معتقد است که روحانی با درایت و هوشمندی که دارد اجازه نخواهد داد بحث سهم خواهی از دولت دوازدهم مطرح شود.

به گزارش نامه نیوز  پرویز کاظمی،‌ وزیر دولت احمدی نژاد با اشاره به شرایط سیاسی کشور بعد از انتخابات ریاست جمهوری، گفت: تصور می‌کنم در این خصوص باید چند نکته را مد نظر قرار داد، در انتخاباتی که اخیرا برگزار شد مشارکت بی سابقه مردم را شاهد بودیم که باید این موضوع را ارجح دهیم و برای رفع نیازهای مردم تلاش کنیم. آقای روحانی در این دوره با افزایش آرا نسبت به دور اول روبه رو بود که نشان دهنده این است که مردم با تمام مشکلاتی که دارند بازهم روحانی را انتخاب و به او اعتماد کردند.

وی ادامه داد:‌ ما می‌دانیم که مباحثی مانند رکود و عدم اشتغال در کشور وجود دارد و دولت باید در جهت رفع این نیازها هرآنچه در توان دارد را انجام دهد‌،‌ زیرا این حق مردم خوب ما نیست که بخواهند با مشکلات رو به رو باشند. خوشبختانه در کشور مزیت‌‌های خوب و مناسبی داریم و بحث برجام هم به یک سرانجامی رسیده است که همین سرانجام باعث شده تا ما بتوانیم نفتمان را از لحاظ کمی صادر کنیم و درآمد ارزی هم داشته باشیم؛ بنابراین با جمع‌بندی همه این موارد روحانی باید عزمی را برای اصلاحی که قرار است در دولت انجام دهد؛‌جزم کند.

کاظمی با بیان اینکه انتظارات مردمی به دو بخش تقسیم می‌شود،‌ خاطرنشان کرد: بخش اول موضوع اقتصادی است‌، ما باید فعالیت‌هایی را انجام دهیم که چرخ اقتصاد بچرخد و به سمت افزایش ثروت و تولید ناخالص ملی حرکت کنیم. اگر تولید ناخالص ملی در کشور افزایش پیدا کند با رونق و در پی آن ایجاد اشتغال مواجه خواهیم شد. ترکیب جمعیتی ما یک ترکیب جوان است بنابراین تمرکز برروی ایجاد اشتغال به مراتب باید بیشتر باشد. در خصوص بحث اقتصاد مباحث زیادی انجام شده است و حتی در مناظرات هم تاحدودی به آن پرداخته شد که امیدواریم بتوانیم بحث بیکاری را کاهش دهیم.

وی ادامه داد:‌ شرایط برای مدیران و وزرای که قرار است وارد سیستم شوند مهیا است و با تلاش بیشتر می‌توان مشکلات موجود را حل کرد. بخش دوم بحث وحدت ملی است؛ مردم حضور گسترده‌ای در انتخابات داشتند و رای بالایی را هم به روحانی دادند، معتقدم اکنون شرایطی فراهم شده که به عبارتی روحانی عبایش را باز کند و در زیر عبایش بتواند گروه‌های مختلف با عقاید متفاوت را جمع کند و به سمت هدف تعیین شده حرکت کند.

این فعال سیاسی با بیان اینکه بسیاری از مردم جامعه زیر خط فقر قرار دارند،‌تصریح کرد: مشکلات و فقر قطعا شایسته مردم ما نیست؛‌ بنابراین اگر یک وحدت و آشتی ملی ایجاد کنیم،‌ روحانی می‌تواند به پشتوانه وحدت و حمایتی که دارد موانع و مشکلات را حل و فصل کند. حمایت افرادی مانند آقای سیدمحمدخاتمی و آقای ناطق نوری که مقبولیت بالایی در میان سایر گروه‌ها دارد،‌ می‌تواند در این زمینه راه‌گشا باشد. اکنون زمان رفاقت و دوستی است نه صف‌بندی سیاسی و جناحی !

پرویز کاظمی با اشاره و تاکید بر اجرای اصل ۱۴۴ گفت:‌ مقام معظم رهبری نیز بارها بر این موضوع تاکید داشتند و عدم رضایت خودشان از محقق نشدن اجرای اصل ۱۴۴ را نیز عنوان کردند. ما باید با توجه به قانون اساسی که در این اصل به سه بخش تعاونی،‌خصوصی و دولتی اشاره کرده سعی کنیم از پتانسیل بخش خصوصی استفاده کنیم که دولت در پی آن به سمت سیاست‌گذاری برود و نه تصدی گری‌!

وزیر رفاه دولت احمدی نژاد با بیان اینکه در دولت جدید در برخی از وزارت خانه‌ها باید تغییراتی ایجاد شود،‌تصریح کرد:‌ بانک مرکزی،‌وزارت اقتصاد،‌وزارت صنعت و معدن و وزارت رفاه اثر گذاری بسیار زیادی در چرخه رشد و رونق کشور دارند، به نظر می‌رسد اگر در این بخش‌ها ترمیم صورت بگیرد برای دولت و کشور هم بهتر خواهد بود. ما اکنون نیازمند مدیران خلاق و شجاع هستیم.

کاظمی به آسیب زننده بودن سهم خواهی‌ها از دولت دوازدهم اشاره کرد و گفت:با توجه به درایتی که آقای روحانی دارند معتقدم این موضوع در دولت دوازدهم جایی نخواهد داشت.مردم به روحانی رای دادند و خود ایشان هم باید یک کابینه قابل قبول و به دور از سهم خواهی‌ها تشکیل دهد؛‌ همانطور که گفتم آقای روحانی می‌تواند زیر عبای خود شعار وحدت را عنوان کند. معتقدم مدیران بسیاری وجود دارند که فارغ از جناح بندی‌ها افراد خدوم و شایسته ای هستند که می‌توانند به دولت آینده کمک کنند. مطمئنم با درایت و هوشمندی رئیس جمهور و همکاری مجلس مشکلی از این بابت نداشته باشیم.

این فعال سیاسی با اشاره به حواشی ایجاد شده پیرامون کنار گذاشتن محمود احمدی نژاد مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سوالی که مطرح می‌شود این است که افرادی که در مجمع حضور دارند چقدر موثر هستند؟اگر تاثیری ندارد پس قطعا نبودشان بهتر از بودنشان است.احمدی نژاد زمانی که رئیس جمهور بود در مجمع حضور پیدا نمیکرد! معتقدم اکنون شاید نبودش بهتر از بودنش در مجمع باشد که این موضوع را باید مقام معظم رهبری تعیین کنند.