وزیر امور خارجه انگلیس در گفت‌وگوی تلفنی با ظریف ، جرمی هانت: اگر اطمینان یابیم نفتکش ایرانی به سوریه نمی‌رود آزادی آن را تسهیل می‌کنیم

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ وزیر خارجه انگلیس در توییتر خود نوشت: تلفنی با «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران گفت‌وگو کردم و تماس سازنده‌ای بود. به وی اطمینان دادم که نگرانی ما مقصد کشتی و نه منشاء نفت (نفتکش) گریس ۱ هستیم و انگلیس در صورتی که ضمانت‌هایی در این باره بدست بیاورد که نفتکش به سوریه نرود آزادی آن را تسهیل می‌کند و این کار پس از روند دادگاه‌های جبل‌الطارق صورت می‌گیرد.

جرمی هانت، وزیر خارجه بریتانیا اعلام کرد که به جواد ظریف، همتای ایرانی خود گفته است که در صورت اطمیان یابی و دریافت تضمین های لازم مبنی بر اینکه این نفتکش گریس ۱ به سوریه نمی‌رود، بریتانیا آماده است که امکانات آزاد کردن این نفتکش را فراهم کند.

به گزارش «انتخاب»؛ هانت گفت که در یک مکالمه تلفنی ظریف به او گفته که ایران خواهان حل این مساله است و نمیخواهد که تنش‌ها را افزایش دهد.

وزیر خارجه بریتانیا مکالمه خود را با ظریف “سازنده” توصیف کرده است.

هانت در پیام دیگری نوشت: «با “فابیان پیکاردو” رئیس دولت محلی جبل الطارق نیز صحبت کردیم و وی در حال انجام کار فوق‌العاده‌ای در هماهنگی موضوع و به اشتراک گذاشتن چشم انداز انگلیس در مسیر پیش رو است.»

در این گفتگوی تلفنی، وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر غیرقانونی بودن تحریم های نفتی آمریکا، گفت: جمهوری اسلامی ایران به صادرات نفت خود در هر شرایطی ادامه خواهد داد. 

دکتر ظریف با اشاره به مقصد قانونی نفتکش گریس وان در شرق مدیترانه افزود: اتحادیه اروپا که همواره مخالف  اعمال فراسرزمینی تحریم های آمریکا بوده است نمی تواند خود به چنین اقدامی مبادرت ورزد و دولت انگلیس می بایست سریعا نسبت به پایان توقیف غیرقانونی نفتکش ایرانی، تمهیدات لازم را به عمل آورد.  

در این گفتگو دکتر ظریف همچنین در خصوص نازنین زاغری و دیگر افراد دوتابعیتی که به دلیل جرایم امنیتی در ایران دستگیر شده اند، خطاب به همتای انگلیسی خود گفت: دستگیری و محاکمه این افراد بر اساس روالهای کاملا قانونی صورت گرفته است و از دولت انگلیس انتظار می رود به اجرای قانون و استقلال قوه قضائیه در جمهوری اسلامی ایران احترام بگذارد.

1 دیدگاه برای «وزیر امور خارجه انگلیس در گفت‌وگوی تلفنی با ظریف ، جرمی هانت: اگر اطمینان یابیم نفتکش ایرانی به سوریه نمی‌رود آزادی آن را تسهیل می‌کنیم»

 • تیر ۲۴, ۱۳۹۸ در t ۳:۰۸ ق٫ظ
  Permalink

  Why BBC Farsi censors Bani Sadr and lies about his participation with Mullahs while Toudeh party and Fadayy were and are Mullahs ally in line of Russian interests
  یک بام و دوهوای گوادلوپیستی بختیاریستی نفت و گاز شمال برای روسیه و ۱۴ معصوم برانداز دست ساز در برابر مجاهدین و بنی صدر !
  انقلاب فرهنگی و اشغال سفارت امریکا هر دو پدیده مارکسیستی روسی بودند . اولی ورژن اسلامی همان انقلاب فرهنگی ( تصفیه مخالفین ) در شوروی و در چین بود . دومی یک طرح نبرد امنیتی اطلاعاتی بود که ک گ ب از طریق اموزش های امنیتی ایدیولوژیک که در دانشگاه جاسوس سازی پاتریس لومومبا برای مزدوران انتخابی از کشورهای مختلف جهان تدریس و انها را اماده میکرد به کشور متبوع خود برگشته و با انقلاب قلابی ، چریک بازی ، اغتشاش ، ضربه زدن به نیروهای امنیتی غرب و ناتو ، کودتا ، کلاشینکف و کوکتل مولوتف وموشک بازی و … به منافع دولت متجاوز شوروی خدمت کنند که کردند و نیمی از جهان را با برساختن دیکتاتورهای مادام العمر فاشیست خون آشام شیمیایی موشکی فقر گستر به سلطه شوروی در اوردند . ایران گل سر سبد بود چون یک رژیم متحد امریکا ( شاهنشاه اریامهر) پس از نزدیک به سه قرن استعمار روس و انگلیس در ایران و بعد از اینکه فرقه دموکرات ساختند و اشغال آذربایجان و دولت خیمه شب بازی در کردستان ، و پس از ساقط کردن دولت ملی محمد مصدق ، پای امریکا را برای اولین بار به ایران باز کرده بود و ابادانی و پیشرفت چشم گیری در ایران ایجاد کرده بود . مصدق را هم به کمک انگلیس وا مریکا سرنگون کردند چون نفت و گاز شمال را مثل جنوب ملی می خواست ، و به امریکا هم سهم ۵۰ درصد نداد. با مذهب ارتجاعی انگلیسی متحد شده انرا روسی کردند و شاه امریکایی را سرنگون کردند . سیاه کل اوج افتضاح تروریسم روسی بود . پس از انقلاب ، رهبری انرا با دو توطئه به دست گرفتند . انقلاب فرهنگی که امروز فقط مستمسک حمله به سروش و انتقام از او شده کاملا توسط عواملی از ملاهای روسی که جناح چپ بوده و مورد حمایت حزب توده و فدایی و شوروی بودند ( رفسنجانی ، موسوی ، حبیبی ، گلزاده غفوری ، نبوی ، فارسی ، ….) اجرا و به صورت تعطیلی دانشگاه و تصفیه لیبرال ها و ملیون و غربگراها درآمد . واژه مکتبی و متعهد در برابر غرب زده ، لیبرال سازشکار ، جاسوس سیا (یعنی امیر انتظام و بنی صدر) ، نه دولت ابادی و فدائیان و توده ایها ، اختراع و به سبک استالین به اجرا در امد . در این میان فدائیان سیاه کلیست خلق در دانشگاه تهران سنگر بندی کردند و انرا به اشغال خود دراوردند تا از دولت لیبرال ها حکومت را بدزدند (مثل لنین). در کنار اغتشاشات ترکمن صحرا ، کردستان ، خوزستان و …) اما جالب این است که بی بی سی فارسی که پر از جاسوسان ملاها و روسیه است امده پاتک زده به بنی صدر که سانسور همه رسانه ها است . هیچ کشور خارجی پشتیبان او نیست . اتحاد مقطعی او با مجاهدین خلق که تنها اپوزیسیون واقعی خواهان سرنگونی با کمک امریکای ترامپ است ، مستمسک حمله سادیستی ماموران روسیه به اوست. برای اینکه کابوس خامنه ای و مارکسیست های روسی را از بنیصدر ا لتیام دهند ، بنی صدر را در کنار خمینی و سروش قرار داده در انقلاب فرهنگی ،که خود او از قربانیان دوگانه “تعهد و تخصص” بود که توده ایها اختراع کردند تا انقلاب فرهنگی به سبک استالین و مائو را در ایران پیاده کنند . اما واقعیت ربط بنی صدر به بسته شدن دانشگاه ها چیزی جز قسمت در اوردن محیط علم از اشغال چریکی سیاه کلیسم روسی فدائیان نبود . باید از دولت انگلیس پرسید اگر امروز شین فین برود اکسفورد سنگر بسازد و تیر بار و کلاشینکف بیاورد انجا حتی به بهانه بهترین و مهمترین دلایل بشردوستانه و انقلابی ، ایا دولت انگلیس و یا فرانسه و المان و امریکا همانجا ساکت می نشینند و هیچ کاری نمیکنند ، تا مبادا متهم به سرکوب شوند ؟ تا چه رسد به کوبا و شوروی و چین !
  اینهایی که در بی بی سی فارسی جمع شده و به کار تحریف مسلم تاریخ و پوشانیدن کثافت کاریهای مارکسیست ها ، شوروی ، کوبا ، نیکارگوا ، ملاها ، توده ایها ، فدایی ها ، باندهای چپ اپوزیسیون روسی مشغولند و در عین حال روسیه و پوتین را تبلیغ میکنند ، جز عوامل امنیتی ملاها و مارکسیست های روسی و تروریست های حامی انها و ماموران سایبری پوتین کس دیگری نیستند . چرا امکان نظر دادن در بی بی سی فارسی بدون دادن اطلاعات شخصی که جاسوسان سپاه پاسداران به راحتی بتوانند از طریق اینها شما را ردیابی کنند نیست ؟ بی بی سی به دولت انگلیس تعلق ندارد ، کمپانی هایی که با پوتین همکاری پنهان دارند انرا می گردانند . اما چون نام انگلیس را به یدک می کشد ایا دولت انگلیس نباید چک کند این ماموران امنیتی لآاقل علیه منافع انگلیس تبلیغ نکنند ؟ چرا ایران اینترنشنال و بقیه رادیو تلویزیونهایی که ملاها در لندن برپاکرده اند تا زیر نقاب مارکسیستی روسی منافع ملاها را تامین کنند و ابروی دولت انگلیس را ببرند که نمی تواند یک تبعه خودش را از دست سپاه دراورد در حالیکه اینهمه با ملاها پشت و روی پرده در تماس و معا مله ا ست ؟ دانشجویان چپ مارکسیست اسلامی که دانشگاه را با انقلاب فرهنگی تعطیل و دست به تصفیه زدند ( تصفیه غربی ها ـ طاغوتی ها، لیبرال ها ، مجاهدین ،که بعدها چند دانشجوی مارکسیست را هم که در عملیات تروریستی دست داشتند و از رده های بالای حزب توده و فدایی هم نبودند به انها اضافه شدند ) اتفاقا به بنی صدر حمله میکردند که او می خواهد انقلاب فرهنگی را ناقص کرده و به بیرون کردن فدائیان تروریست سنگر بندی کننده تقلیل و دانشگاه را زود باز کند . بنده شخصا در ان زمان دانشجو بودم و این اتهامات سخیف مثل اشعه موی زن و همسویی با خمینی هرگز به بنی صدر نمی چسبد . جالب است که توده ایها و فدایی ها انروز هوادار خمینی بودند و بنی صدر و بازرگان چون استخوان در گلو و خاردر چشم خمینی بودند . اینرا من نمی گویم همه می دانند . هنوز سردمداران رژیم ملاتاریا انرا تکرار میکنند . بنی صدر چه با او موافق باشید چه مخالف ، مثل مجاهدین خلق کابوس خامنه ای و نظام و روس مداران است ، مهمتر از همه اینکه برانداز است ، انهم واقعی و از طریق انقلابی مردمی . او وقتی رودرروی خمینی ایستاد و نظامش را متهم به شکنجه کرد که فدایی و توده ای سرگرم هورا کشیدن و معامله و نفوذ در ملاها بودند . کیانوری هفتگی با رفسنجانی جلسه داشت . در هیچ جای جهان سابقه ندارد یک حزب اقلیت رئیس مجلس و رئیس جمهور را هفتگی ببیند .

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.