وزیر امور خارجه ترکیه از افتتاح سفارتخانه در توگو خبر داد

پایگاه خبری / تحلیلی نگاممولود چاووش اوغلو٬ وزیر امور خارجه ترکیه در سفر رسمی به کشور آفریقایی توگو اعلام کرد که ترکیه سفارتخانه در این کشور افتتاح خواهد شد.

به گزارش ت ر ت فارسی، مولود چاووش اوغلو٬ وزیر امور خارجه ترکیه در سفر رسمی به کشور آفریقایی توگو اعلام کرد که ترکیه سفارتخانه در این کشور افتتاح خواهد شد.

وی پس از دیدرار با «فاوره گناسینگبه» رئیس جمهور توگو اعلام کرد: با یک هیئت بلندپالیه به توگو آمده‌ایم. من اولین وزیر خارجه ترکیه هستم که از توگو بازدید کردم و از او این موضوع خرسند هستم. سلام و احترام رئیس جمهوری ترکیه را به اطلاع ایشان رساندم. 

چاووش اوغلو تصریح کرد: ما اینجا هستیم تا در مورد چگونگی بهبود روابط دوجانبه با توگو صحبت کنیم. ما همچنین تصمیم گرفتیم یک سفارتخانه در اینجا افتتاح کنیم و در خصوص زمان و چگونگی افتتاح آن گفتگو کردیم. برادرم رابرت دوسی (وزیر امور خارجه) یک ماه پیش من را به کشورش دعوت کرده بود و از این بابت خوشحالم.

وزیر خارجه ترکیه همچنین اعلام کرد که طی این مذاکرات در خصوص آغاز پروازهای شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاین به توگو و موضوعاتی مانند آموزش و امنیت گفتگو کرده‌اند.