وزیر بهداشت: برای دلگرم شدن تولیدکننده، قیمت داروهای خاص دوبرابر شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران گفت که دولت با هدف «دلگرم شدن تولیدکننده» قیمت داروهای خاص را تا دوبرابر افزایش داده است.

نمکی، روز شنبه ۲۰ مهر، در یک نشست خبری در پاسخ به انتقادها درباره افزایش قیمت دارو در ایران گفت: «ما با داروهایی طرف بودیم که چون تولید آن صرفه اقتصادی برای تولیدکننده نداشت با پنج برابر قیمت وارد کشور می‌شد.»

او ادامه داد: «در این زمینه در مورد داروهای خاص قیمت‌ها تا دو برابر افزایش پیدا کرد که منجر به آن شد تا تولید کننده دلگرم شده و از واردات دارو بی‌نیاز شویم.»

وزیر بهداشت با این حال تاکید کرد که «البته در این زمینه باید با بیمه همفکری‌هایی شود.»

پیشتر  اکبر ترکی، سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفته بود: «اگر بخواهند مجددا قیمت دارو را افزایش دهند با این استدلال که قیمت فعلی برای تولیدکننده صرفه ندارد و در صورت عدم تولید آن در داخل باید از خارج وارد کنیم قابل قبول نیست.»

1 دیدگاه برای «وزیر بهداشت: برای دلگرم شدن تولیدکننده، قیمت داروهای خاص دوبرابر شد»

  • مهر ۲۱, ۱۳۹۸ در t ۱۲:۴۰ ب٫ظ
    Permalink

    جالب است می بینید همه رفتار حکومت در زمینه های گوناگون یک فصل مشترک دارد ! ؟ گروگانگیری بله درست خواندید گروگانگیری از سفارت امریکا این اقدام در سطح جهان برملا شد وپس از ان هم به شکل های مختلف معاوضه محبوسین ( گروگان های موردی) ما بعوض امتیاز یا ….. و الان هم وزیر بهداشت اعتراف میکند زندگی مردم را مختل میکنند ( گرانی دست ساز حکومت ) تا تولید کننده دلگرم شود، اخه این چه منطقی است الا بی منطقی هر چه میگذرد بیشتر ذات خبیث شان اشکار میشود

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.