وزیر خارجه ایالات متحده امریکا با رهبران اسرائیل، عراق و قطر دیدار کرد

پایگاه خبری / تحلیلی نگاموزیر خارجه ایالات متحده امریکا، با دیدار  با رهبران اسرائیل، عراق وقطر در رابطه با حمله به سفارت کشورش در بغداد عراق، پیغام “همکاری نزدیک” علیه ایران را داد.

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده امریکا، با دیدار  با رهبران اسرائیل، عراق وقطر در رابطه با حمله به سفارت کشورش در بغداد عراق، پیغام “همکاری نزدیک” علیه ایران را داد.

مورگان اورتاگوس سخنگوی وزارت خارجه امریکا، بیانیهای کتبی در رابطه با تماسهای تلفنی مایک پمپئو وزیر خارجه کشور با شیخ تمیم بن حامد آل ثانی امیر قطر، بنیامین نتانیاهو نخست ویر عراق و عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق، منتشر کرد.

اورتاگوس ضمن اظهار اینکه پمپئو از نتانیاهو به دلیل موضع ثابتی که در خصوص مبارزه با فعالیتهای مخرب ایران در منطقه از خود نشان میدهد و همچنین محکوم نمودن حمله به سفارت امریکا در بغداد، تشکر نموده است، ابراز داشت که در این دیدار بر “روابط قوی” میان امریکا و اسرائیل نیز تاکید گردیده است.

همچنین در بیانیه ای دیگر از سوی اورتاگوس، اعلام گردید که پمپئو با عادل عبدالمهی نخست وزیر عراق نیز گفتگویی تلفنی انجام داده و حمله شبه نظامیانی که از سوی ایران حمایت میگردند به سفارت امریکا را محکوم کرده است.

اورتاگوس در این بیانیه اعلام داشت: “پمپئو وزیر خارجه، از پیشگیریهای عالی  امنیتی که از سوی حکومت عراق اتخاذ شده است، تشکر کرده، بر مسئولیت حکومت عراق در خصوص حمایت از دیپلماتهای کشور در منطقه تاکید نموده است. وزیر خارجه همچنین برای خواسته حکومت دونالد ترامپ برای ازادی و اسقلال عراق و همچنین فعالیتها و همکاریها در این رابطه، اشاره کرده است.”

از سوی دیگر پمپئو در دیدارش با تمیم بن حامد آل ثانی امیر قطر از همکاریهای قطر با امریکا تشکر کرده و همچنین در رابطه با تحولات موجود در منطقه تبادل نظر کرده اند.