وزیر خارجه ایران: همه‌جانبه از دولت بشار اسد حمایت می‌کنیم، حتی اقتصادی!

پایگاه خبری / تحلیلی نگامحسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در دیدار با بشار اسد در دمشق، بر حمایت همه جانبه از جمله حمایت اقتصادی از دولت سوریه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دولتی سوریه، سانا، امیرعبداللهیان در جریان دیدار روز یک‌شنبه خود با بشار اشد گفت که «حمایت مستمر از دولت سوریه در همه اشکال از جمله حمایت اقتصادی» ادامه خواهد داشت

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین به بشار اسد گفت که نقش عراق و سوریه را در حوزه‌های اقتصادی امنیتی و سیاسی منطقه مهم می‌دانیم و هرگونه ترتیبات سیاسی و امنیتی در منطقه با حضور و مشارکت همه کشورهای منطقه از جمله دولت سوریه محقق می‌شود.

حسین امیرعبداللهیان، همچنین یک‌شنبه شب به همراه مهدی سبحانی سفیر ایران دمشق با تعدادی از رهبران گروه‌های فلسطینی دیدار و گفت و گو کرد.

در جریان این دیدار طلال ناجی دبیرکل جبهه خلق برای آزادی فلسطین، خالد عبدالمجید دبیرکل جبهه مبارزه مردمی فلسطین، ابوسعید المنیاوی از سران جهاد اسلامی فلسطین، فهد سلیمان معاون دبیرکل جبهه دمکراتیک برای آزادی فلسطین، ابو حازم الصغیر دبیر کمیته مرکزی فتح انتفاضه حضور داشتند و ایرعبداللهیان بار دیگر بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از گروه‌های فلسطینی تاکید کرد.