وزیر دفاع آمریکا : از عراق عقب نشینی نخواهیم کرد

پایگاه خبری / تحلیلی نگاممارک اسپر وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا ب همراه ارتشبد مارک میلی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح این کشور در پنتاگون با روزنامه نگاران گردهم آمد

مارک اسپر وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا ب همراه ارتشبد مارک میلی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح این کشور در پنتاگون با روزنامه نگاران گردهم آمد.

اسپر ضمن اشاره به اینکه آمریکا برای تقویت نیروهای نظامی خود ، سرباز به منطقه اعزام کرده است ، پیرامون نامه ایی که در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده ، چنین گفت : تصمیمی در مورد عقب نشینی ما از عراق مورد بحث نمی باشد. از جزئیات نامه بی خبریم ولی تحقیق می کنیم. منتها باید بگویم که طرح و یا تصمیمی در مورد عقب نشینی از عراق در نظر نداریم.

وزیر دفاع آمریکا همچنین افزود : موقعیت نیروهایمان در منطقه را دوباره تعیین می کنیم. در رابطه با نامه مورد بحث هم باید بگویم که ادعاهای مندرجه در این نامه با موقعیت ما ناهماهنگ است.

ادعا شده بود که فرمانده نیروهای مامور خدمت آمریکا در عراق نامه ایی به حکومت عراق نوشته و گفته بود که بنابه خواست پارلمان و نخست وزیر عراق از این کشور خارج خواهند شد.

مارک میلی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح آمریکا نیز ضمن اشاره به اینکه اطلاعات مربوط به حمله ایی را که سلیمانی در تدارک ترتیب آن بود ، به همراه مارک اسپر مورد بررسی قرار دادند گفت : ما به این اطلاعات اطمینان داریم . ما را ناگزیر کرد تا اقدام کنیم.

میلی تاکید کرد اگر تصمیم به کشتن سلیمانی نمی گرفتیم ، در مورد نیروهای آمریکایی سهل انگاری می کردیم.