وزیر دفاع آمریکا در مورد بودجه دفاعی: با افزایش توان موشکی بالستیکی ایران و کره شمالی مقابله می‌کنیم

پایگاه خبری / تحلیلی نگامجلسه بررسی بودجه دفاع ملی سال ۲۰۲۲ ایالات متحده، روز چهارشنبه دوم تیر و در کمیته نیروهاى مسلح مجلس نمایندگان آمریکا و با حضور لوید آستین وزیر دفاع و ژنرال مارک میلى رئیس ستاد مشترک نیروهاى مسلح تشکیل شد. وزیر دفاع آمریکا در این جلسه گفت: «با تاکید بر فضا، دفاع موشکی و حسگر‌هایی پیچیده‌تر، این بودجه ما کمک می‌کند با افزایش توان موشکی بالستیکی از سوی کشورهایی چون کره شمالی و ایران، مقابله کنیم.»

وزیردفاع ایالات متحده افزود: «همچنین تامین بودجه و توانایی‌های مقابله ضدتروریستی در خاورمیانه و جنوب آسیا برای رودرویی با خطرهایی که نه فقط از سوی ایران، که از سوی شبکه‌های تروریستی مانند داعش و القاعده و دیگران و در آفریقا مانند گروه الشباب می‌آید، است.»

ژنرال مارک میلى در این جلسه که به طور عمده حول موضوع تهدیدها و رقابت‌هاى نظامى چین و روسیه دور زد گفت: «چین با داشتن این اقتصاد عظیم، توانایى نظامى فوق‌العاده و قابل توسعه‌اى ایجاد کرده است. درحال حاضر آن‌ها از ارتش ایالات متحده برتر نیستند. اما هدف آن‌ها حداقل این است که اگر نه برتر، اما هم سطح آمریکا باشند. و اگر ما بى حرکت بمانیم، در زمان کوتاهى برترى آن‌ها امکان‌پذیر خواهد بود.»

ژنرال میلى افزود: «من تاکید می کنم کسى نباید فکر کند ما بر چین و روسیه برترى نداریم زیرا ایالات متحده در همه زمینه‌هاى نظامى بر این دو کشور برترى دارد.»