وزیر دفاع اسرائیل: با آمدن بایدن ممکن است در جبهه ایران حوادثی رخ دهد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ بنی گانتس،‌ وزیر دفاع اسرائیل، می‌گوید همزمان با تغییر دولت در آمریکا ممکن است در جبهه تقابل اسرائیل با ایران «حوادثی» رخ دهد.

گانتس روز دوشنبه ۱۵ دی‌ماه در یک گفت‌وگوی رسانه‌ای در پاسخ به سوالی درباره امکان سر زدن اقداماتی از سوی ایران اشاره کرد احتمال «رخ دادن حوادثی» در این جبهه را ممکن می‌داند.
گانتس افزود: «نمی‌دانم اوضاع متشنج می‌شود یا نه. تشنج در وضعیت تابعی است از آنچه در این حوادث رخ خواهد داد. من باید اضافه کنم که ارتش و بقیه نیروهای امنیتی اسرائیل در حالت آماده‌باش هستند و به خوبی از آن‌چه در این جبهه اتفاق می‌افتد آگاهند.»


این مقام اسرائیل بدون اشاره به جزییات حوادثی که آن را محتمل می‌داند، شرایط فعلی را به دلیل تغییر در دولت آمریکا «حساس» خواند.


این اظهارات وزیر دفاع اسرائیل در پی آن بیان می‌شود که یک مقام ارشد ارتش اسرائیل روز شنبه به روزنامه جروزالم‌پست گفته بود ارتش این کشور بحث‌‌هایی در سطح برنامه‌ریزی درباره حملات ممکن از سوی ایران و متحدانش داشته و سناریوهای مختلف در این زمینه را بررسی کرده است.


تنش میان ایران در یک سو و آمریکا و اسرائیل در سوی دیگر همزمان با سالگرد مرگ قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس، بالا گرفته و موجب افزایش تحرکات نظامی این کشورها در منطقه شده است.