وزیر دفاع انگلستان: توان پهپادی ترکیه قواعد بازی در منطقه را تغییر داد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ وزیر دفاع انگلستان گفت که پهپادهای ترکیه قواعد بازی در سوریه و لیبی را تغییر داده اند.

به گزارش آناتولی ، بن والاس، وزیر دفاع انگلستان که در کنفرانس نیروی هوا و فضا در لندن سخنرانی می‌کرد، با اشاره به توانایی پهپادی ترکیه، گفت: پهپادهای ترکیه قواعد بازی در سوریه و لیبی را تغییر دادند.

والاس با اشاره به اینکه کشورش باید در صنایع دفاعی از تجربیات کشورهای دیگر استفاده کند، اظهار داشت: به این نکته که ترکیه از اواسط ۲۰۱۹ چگونه از پهپاد بایراکدار TB-2 در لیبی استفاده می کند، توجه کنید. پهپادهای ترکیه نه تنها به جمع آوری اطلاعات و دیدبانی مشغول بوده اند بلکه اهداف نظامی و تدارکاتی طرف مقابل را نیز هدف قرار داده اند.

وی ادامه داد: جولای سال گذشته پهپادهای ترکیه فرودگاه جفیرا که در کنترل نیروهای خلیفه حفتر بود را بمباران کردند و مراکز فرماندهی و دو هواپیمای ترابری را منهدم ساختند.

وزیر دفاع انگلستان افزود: همچنین به حضور ترکیه در بحران سوریه و استفاده این کشور از امکانات جنگ الکترونیک، پهپادهای مسلح، تانک ها و مهمات هوشمند که سامانه های دفاع هوایی از ردیابی آنها عاجز هستند، نگاهی بیاندازید. طبق اخبار رژیم اسد تلفات سنگینی داده است. تلفاتی همچون کشته شدن ۳ هزار نظامی، انهدام ۱۵۱ تانک، ۸ هلیکوپتر، ۳ پهپاد، ۳ جنگنده و ۸ سامانه دفاع هوایی. حتی اگر نصف ارقام اعلامی نیز درست باشد، این به معنای تغییر قواعد بازی است.