وزیر دفاع ایران : بعد از لغو تحریم های سازمان ملل به همه جا اسلحه صادر می کنیم

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ امیر حاتمی، وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران، که برای گفتگو با رهبران روسیه دربارۀ توسعۀ همکاری های نظامی دو کشور بعد از لغو تحریم های تسلیحاتی سازمان ملل در مسکو به سر می برد در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک گفته است : “همکاری در حوزۀ صنعت دفاعی یکی از ابعاد همکاری” نظامی میان روسیه و ایران است.

حاتمی “خرید تجهیزات” نظامی از روسیه را یکی از “ظرفیت های توافقنامه همکاری های نظامی-فنی بین دو کشور” دانسته است. او سپس تصریح کرده که برنامۀ موشکی جمهوری اسلامی ایران صرفاً برای مقابله با آمریکا و اسرائیل و تهدیدهای این دو کشور طرحریزی شده است. وزیر دفاع حکومت تهران در جایی دیگری از سخنانش تصریح کرده است که پس از رفع تحریم های تسلیحاتی سازمان ملل، جمهوری اسلامی ایران قصد دارد سلاح های خود را به اقصی نقاط جهان صادر کند. امیر حاتمی گفته است : “با پایان محدودیت های شورای امنیت اتفاقی که می افتد [این است که] بخشی از تسلیحات نیز در سبد صادرات سازمان های صنایع دفاعی ما قرار می گیرد.” امیر حاتمی سپس تصریح کرده : “محصولات صادراتی ما از گذشته بازارهایی در قاره های آسیا، آفریقا، اروپا و آمریکا داشته است و قطعاً با رفع محدودیت ها [یا تحریم ها] بازارها توسعه خواهند یافت.”

وزیر دفاع جمهوری اسلامی، در جای دیگری از سخنانش گفته است که جمهوری اسلامی ایران همانند آمریکا “بزدلانه” به هواپیمای غیرنظامی مسافربری حمله نمی کند.