وزیر نیرو در حاشیه نشست ستاد مدیریت بحران استان گیلان: بارش‌های گیلان ۲۷ برابر متوسط کشور/ شرایط رو به ثبات است!

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، رضا اردکانیان روز پنجشنبه در حاشیه نشست ستاد مدیریت بحران استان گیلان اظهار داشت: با توجه به وضعیت جوی و تلاش همکاران راهداری در باز کردن معابر، ۲۷۰ اکیپ در بخش برق از امکانات استان گیلان و استان های معین و همجوار با باز شدن راه ها می‌توانند نسبت به مرمت باقی مانده قطعی‌های برق اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ وزیر نیرو گفت: خوشبختانه نسبت به برف سنگین قبلی در سال ۹۵ که حدود ۷۳ هزار مشترک برق را تحت تاثیر قرار داد این نسبت با وجود این که در زمان حاضر سه برابر است اما سرعت برگشتن به شرایط عادی به مراتب بالاتر بوده و از ۱۹ پست فوق توزیع ما در استان گیلان که ۲۹ هزار کیلومتر در آن شبکه توزیع وجود دارد، اکنون فقط سه مورد به علت عدم دسترسی از مدار خارج هستند و شرایط به سمت مناسب شدن پیش می‌رود.

وی افزود: امیدواریم تا پایان امروز با استفاده از همه امکانات موجود بتوان بخش بسیار قابل توجهی از مشترکان شهری و روستایی را به شرایط عادی برگردانیم. اردکانیان گفت: همزمان با بحث برق، طبیعتا تحت پوشش قرار دادن مشترکان آب هم به سرعت در حال انجام است.

وی گفت: در بخش شهری فقط ۱۵درصد کسانی که در اثر این برف دسترسی‌شان به آب قطع شده بود را در فهرست داریم و این در بخش روستایی حدود ۳۰ درصد است که این دو بخش هم همزمان با بحث برق در حال سامان یافتن هستند.

اردکانیان گفت: تصمیم‌های خوبی در این جلسه گرفته شد؛ برای استفاده از کابل‌های خودنگهدار در شبکه برق گیلان که سازمان برنامه و بودجه کمک‌های خوبی برای این کار خواهد کرد می‌توانیم در حوادث مشابه با سرعت بیشتری به شرایط عادی برگردیم.