وضعیت بد زندان‌های ایران؛ اعتصاب ۱۱ زندانی در زندان‌های مختلف کشور

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ طی روزها و هفته های اخیر دستکم ۱۱ زندانی و شهروند بازداشت شده در زندان های مختلف کشور، در اعتراض به برخوردهای سلیقه ای و فراقانونی مسئولان و همچنین عدم رسیدگی به مطالباتشان دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

بسیاری از زندانیان در ایران به عنوان آخرین راه برای رسیدن به خواسته‌هایشان دست به اعتصاب غذای اعتراضی می‌زنند.

خالد پیرزاده، محمد ترکمانی، ایرج حاتمی، فرزاد سامانی، رضا تالشیان جلودارزاده، ابوالفضل غسالی، ویان محمدی، حسین هاشمی، محمدعلی عموری، مختار آلبوشوکه و قاسم سنجری از جمله این زندانیان هستند.

پیشتر سازمان عفو بین الملل در بیانیه ای از انتقال همراه با ضرب و شتم این زندانیان به سلولهای انفرادی و عدم دسترسی آنان به مراقبت های پزشکی خبر داده و خواهان توقف بدرفتاری، رسیدگی پزشکی و آزادی آن ها شده بود.

علاوه بر این زندانیان، طی سال جاری تعدادی دیگر از زندانیان سیاسی ازجمله صبا کردافشاری، مژگان کاوسی، امیرسالار داودی، بکتاش آبتین و سینا بهشتی در زندان های مختلف کشور و در بازه های زمانی مختلف دست به اعتصاب غذا زده و مدتی بعد به اعتصاب خود پایان دادند.

با وجود بروز بسیاری از مشکلات جسمی و روحی که این اقدام اعتراضی به همراه دارد و تا سالها اثرات آن بر زندگی افراد باقی می ماند، بسیاری از زندانیان در ایران به عنوان آخرین راه برای رسیدن به خواسته‌هایشان دست به اعتصاب غذای اعتراضی می‌زنند.

بسیاری از این اعتصاب‌ها در اعتراض به عدم رسیدگی به مشکلات پرونده، مراعات نشدن حقوق زندانی و یا بازداشتی و بلاتکلیفی‌های بلندمدت صورت می گیرد.