وعده‌های سر خرمن افشاگری؛ اسامی دریافت‌‌کنندگان حقوق‌های نجومی را ۶ ماه دیگر اعلام می‌کنیم

پایگاه خبری / تحلیلی نگاممحمدرضا میرتاج‌الدینی، نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، گفت که کمیته تحقیق و تفحص تا شش ماه دیگر اسامی دریافت‌‌کنندگان حقوق‌های نجومی را اعلام خواهد کرد.

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه گفت که این کمیته طی سه تا شش ماه گزارش جامعی از پرداخت حقوق‌های نجومی را جمع‌آوری و با ذکر شرکت‌های متخلف به صحن مجلس ارائه خواهد کرد.

میرتاج‌الدینی با اشاره به تعیین اعضای کمیته تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از دریافت و پرداخت حقوق‌های نجومی، گفت که ۱۲ نفر از نمایندگان برای حضور در کمیته تحقیق و تفحص از دریافت و پرداخت حقوق‌های نجومی تعیین شدند که پنج نفرشان جزو متقاضیان تحقیق و تفحص و مابقی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه هستند.

این نماینده مجلس افزود که برخی مجامع شرکت‌های دولتی و مدیران آنها با استفاده از روزنه‌های قانونی پرداخت حقوق و پاداش‌های نجومی را تصویب می‌کنند اغلب این حقوق‌های نجومی در شرکت‌های دولتی، صنعت بیمه و بانک‌ها شکل گرفته است.

به گفته این نماینده مجلس، طی هفته آینده هم کمیته تحقیق و تفحص از دریافت و پرداخت حقوق‌های نجومی با انتخاب اعضای هیات رییسه این کمیته آغاز به کار خواهد کرد و در ۹ محور از جمله سامانه ثبت حقوق‌های دولتی، زمینه‌ها و بستر شکل‌گیری حقوق‌های نجومی، روزنه‌های قانونی یا شبه قانونی تحقیق و تفحص خود را از حقوق‌های نجومی انجام می‌دهد.

حقوق‌های نجومی و املاک نجومی دو مورد از فسادهای گسترده مالی و رانتی در نهادها و دستگاه‌های حکومتی جمهوری اسلامی است که طی سال‌های اخیر بخشی از اسناد آن منتشر شده است.

با وجود وعده‌های مکرر تاکنون گزارش دقیق و شفاف و کاملی از ابعاد این فساد و رسیدگی قضایی به آن ارائه نشده و حتی در مواردی چون واگذاری املاک نجومی که به دستور شهردار وقت تهران محمد باقر قالیباف واگذار شده‌بود، اکنون به ریاست مجلس شورای اسلامی رسیده است.