وقتی مافیا به یاری دولت و مردم ایتالیا می آید ولی حاکمیت در ایران نسبت به مردمش بی اعتناست

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ به نظر می رسد حتی مافیای قدرتمند و بانفوذ ایتالیا هم کرونا و تبعات آن را جدی گرفته است و به یاری دولت ایتالیا آمده ، اما در ایران موافق و مخالف هردو در حاکمیت ساده لوحانه کرونا را جدی نگرفته اند و این می تواند باعث مرگ میلیون ها ایرانی شود .

محمد ارسلانی

در شبکه‌ های اجتماعی خبری منتشر شده که حاکی از کمک هفت میلیارد یورویی مافیای ایتالیا به دولت این کشور است.
مافیای ایتالیا کماکان قدرتمندترین شبکه‌ی قاچاقی است که در اروپا و آمریکا بدون رقیب فعالیت می‌کند و حوزه‌ی فعالیتش را نه تنها در حفظ نقل و انتقال و تولید ‌و توزیع مواد مخدر، که در پذیرش سفارش برای ترور و حذف مخالفین، تا کنترل بورس و نقل و انتقال بازیکنان فوتبال و اداره‌ی باشگاه‌های بزرگ ورزشی نیز گسترده است.
ولی این که در شرایط کرونایی، این گروه مخفی و خطرناک و در واقع دشمن جامعه، اقدام به پرداخت چنین کمکی می‌کنند، نشان از این دارد که اجزای یک جامعه چگونه به هم تنیده‌اند. چگونه معتاد و موادفروش مکمل هم هستند. چگونه دزد به مالدار و چه بسا مالدار به دزد نیاز دارد!
امروز در جهان، و پس از عبور از متهم کردن این کشور و آن کشور و مشاهده‌ی دردناک افزایش آمار کشته‌شده‌گان و مبتلایان به کورونا، یک هراس بزرگ و مشترک در سراسر جهان منتشر شده و ترس از لولوی کرونا موجب یک اتحاد نانوشته شده‌.
چه در استرالیا، چه در چین، چه در واشنگتن و پاریس و لندن، و چه در تهران و آبادان و اهواز، همه‌‌ی کسانی که سررشته‌ای از علم پزشکی دارند، تلاش می‌کنند سریع‌تر دارویی و درمانی برای مبارزه با این لولوی ترسناک پیدا کنند.
ترس از کرونا هم باعث یک وحدت بنیادی بین تمام مردم کره‌ی زمین شود، و هم باعث به فکر فرو رفتن و کشف ضعیف بودن آدمی در مواجهه با مرگ.
آن هم مرگی به این شدت رقت‌انگیز، که حتا کسی جرات نکند روی تو دستی بکشد و تو را بشوید و محترمانه چال کند!
در فیلم Life Of Pi ، پس از فراز و فرود بسیار ، سفری پرماجرا و مملو از ترس و وحشت بین یک پسر نوجوان همراه با یک ببر بنگال در یک قایق بر روی اقیانوس آرام شروع می‌شود‌.
در جایی از فیلم پسر نوجوان که اکنون مرد میانسالی شده و دارد ماجرا را روایت می‌کند، می‌گوید: ترس از ببر، باعث شد زندگی کنم!
ترس از مرگ تنها دلیلی است که مافیای ایتالیا را وادار به کمک میلیاردی به دولت مستاصل کشورش می‌کند‌.
ولی آیا خاوری، و خاوری‌ها، و دزدهای بیت‌المال با پرونده‌های قطور، نجومی‌بگیران بی‌درد و مرفه، آقازاده‌های تازه به دوران رسیده‌ی ایرانی، و لابی‌های فساد و غارتگران منابع ملی و دکل دزدان و غیره و غیره حاضرند مانند مافیای ایتالیا به یاری دولت و مردم کشور خودشان بیایند؟!
✍️شهرام گراوندی

1 دیدگاه برای «وقتی مافیا به یاری دولت و مردم ایتالیا می آید ولی حاکمیت در ایران نسبت به مردمش بی اعتناست»

  • فروردین ۱۱, ۱۳۹۹ در t ۱۱:۲۴ ق٫ظ
    Permalink

    متنی را گذاشتم متاسفانه در ارسال اشتباه کردم .کار تکمیل نشد اجبارا مجددا می نویسم. خلاصه کلام اینکه نوشتید مافیا ایتالیا به دولت کمک کرده برای مقابله با کرونا. در دوران پهلوی هم همان کلاه مخملی ها یا داش مشتی های سابق هم همین دیدگاه را برای کمک به مردم داشتند حتی زنانی که در قلعه بودند این مرام و مسلک را داشتند. اخیرا جایی خواندم یک استودیوی ساخت فیلم های پورنو بخش بزرگی از در آمد خود را به کمک به دولت ایتالیا اختصاص دادند تا با کرونا مقابله کنند.الان اینجا برعکس است. هر پینه مهر بر پیشانی گنده تر است مرام ومسلکش هم بی ریشه تر است.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.