وکیل خانواده هاشمی: فائزه هاشمی تابع پدر نبود اما در منزل آیت‌الله دموکراسی برقرار بود

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ وکیل خانواده هاشمی با بیان اینکه فائزه هاشمی پیرو و تابع پدر خود نبود هرچند پدر ایشان هم چند بار به او تذکر داده بود گفت: حمایت فائزه هاشمی از ترامپ ربطی به کارگزاران و آیت‌الله هاشمی ندارد.


محمود علیزاده‌طباطبایی، وکیل خانواده هاشمی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در گفت‌وگو با روزنامه فرهیختگان گفت که بزرگ‌ترین دشمنی‌ای که ترامپ با ایران داشت قتل و ترور سردار شهید ما بود لذا در اینکه ترامپ آدم پستی است و بیشترین لطمه را به ایران زده است، هیچ تردیدی نیست.


او ادامه داد : جنایتی که ترامپ مرتکب شد، نقطه سیاهی بود که دیگر هیچ‌کس نمی‌تواند آن را از پرونده سیاست خارجی آمریکا پاک کند و حمایت فائزه از ترامپ ربطی به کارگزاران و آیت‌الله هاشمی ندارد.

به گفته علیزاده‌طباطبایی، در مورد اظهارنظر خانم هاشمی و تقابلی که با ایشان شده من منطقی‌ترین و بهترین پاسخی که دیدم پاسخ آقای مرعشی بود که ایشان ضمن حفظ حرمت خانم هاشمی تاکید بر این داشت که اظهارات ایشان، مربوط به شخص خود خانم هاشمی است و ارتباطی به تفکر و دیدگاه مرحوم آیت‌الله هاشمی و حزب کارگزاران هم ندارد.


وکیل خانواده هاشمی در ادامه گفت که خانم هاشمی شخصا حرفی بیان کرده که ناشی از برخی بی‌حرمتی‌ها نسبت به ایشان و خانواده اوست، از سال ۵۸ تا امروز و حتی در اوج قدرت آقای هاشمی و خانواده ایشان آسیب دیده‌اند. محسن هاشمی هم در نامه خود به برخی اجحاف‌های صورت گرفته، اشاره کرد ولی جواب فائزه هاشمی به نامه برادر خود این بود که او نگران آینده خود است و به نوعی این امر را سیاسی جلوه داد.


علیزاده‌طباطبایی تاکید کرد که فائزه هاشمی یک سال در زندان بود و با گروه‌هایی که به آنها ظلم شده و آسیب وارد شده است، ارتباط گسترده و نزدیک‌تری داشته تا محسن یا سایر افراد خانواده. بنابراین او حرف این افراد را شنیده و مظلومیت این افراد را دیده‌ و به دنبال تغییر رفتار دستگاه‌های امنیتی با معترضان و مخالفان است!

اما در ادامه گفت که بنده این حرف ایشان را به هیچ‌وجه قبول ندارم که اگر ترامپ مجدد رئیس‌جمهور می‌شد برای ایران بهتر بود چراکه قطعا این‌طور نبود، ضمن اینکه ما پیش‌بینی خاصی درباره رفتار بایدن هم نداریم.


به گفته علیزاده‌طباطبایی، به هر جهت در سیاست خارجی باید آن چیزی که در چشم‌انداز ۲۰ ساله به تصویب مقام معظم رهبری رسیده است، دنبال کرده و تعامل سازنده با جهان داشته باشیم.
او در این گفت‌وگو تصریح کرد که آیت‌الله هاشمی بارها به فائزه تذکر داده بود اما او تابع پدر نبود و افزود: فائزه هاشمی در زمان مرحوم آیت‌الله هاشمی هم همین رفتار را داشت اما روش آیت‌الله هاشمی در داخل منزل همان دموکراسی بود و هیچ‌گاه ایشان را اجبار نمی‌کرد.


علیزاده‌طباطبایی در انتها گفت که من می‌گویم خانم هاشمی، قاتل سردار سلیمانی را در این امر تطهیر نکرده بلکه بحث ایشان بیشتر اصلاح روش برخورد با معترضان و مخالفان در داخل بوده است و از این رو برداشت ایشان این است که اگر ترامپ می‌ماند فشارها باعث تغییر رفتار نظام می‌شد، در صورتی که این‌طور نبوده است، مگر در چهار سالی که ترامپ بود نظام رفتار خود را تغییر داده است؟


فائزه هاشمی اخیرا طی یک مصاحبه جنجالی با انصاف نیوز که بازتاب‌های فراوانی در رسانه‌ها ایجاد کرد، گفت: برای ایران دوست داشتم آقای ترامپ انتخاب شود ولی اگر یک آمریکایی بودم به آقای ترامپ رای نمی‌دادم. به خاطر همین فشارهایی که می‌آورد، بالاخره شاید یک تغییر سیاستی اتفاق بیفتد.

✍️ دیدگاه شما 🙏