وکیل شاکیان کیوان امام‌وردی: با این اتهام‌ها حکم او اعدام است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ شیما قوشه، وکیل شاکیان از کیوان امام‌وردی، متهم به ‌آزار جنسی، گفته: «او و موکلان‌شان می‌کوشند ثابت کنند امام‌وردی جرم زنای به‌ عنف را مرتکب شده ولی با اعدام او مخالف‌اند.


 این وکیل دادگستری گفته: «پنج نفر از موکلان او در این پرونده، در بازه سنی ۲۲ تا ۳۴ سال هستند.  قدیمی‌ترین شکایت مربوط به فردی است که پاییز سال ۹۳ این اتفاق تلخ را تجربه کرده و آخرین نفر هم اردیبهشت همین امسال.


 این شاکی آخر از لحاظ جسمی و روحی دوران به شدت بحرانی‌ای را سپری می‌کند.» این وکیل دادگستری، درباره ابهام‌ها در روند رسیدگی به این پرونده گفته: «در مسائل مُنافی عفت، بنابر قانون، پلیس نمی‌تواند به عنوان ضابط قضایی کسی را دستگیر کند مگر این‌که شاکی خصوصی باشد؛  پس حتما شاکی‌ای بوده که پلیس امنیت هم خودش را برای دستگیری متهم صالح تشخیص داد.  او افزوده: «اما پرسش دیگر این‌است‌که پس چرا دادسرا به این پرونده ورود کرده؟  شکایت ما، زنای به عنف بود و بنابر قانون، در این زمینه دادگاه کیفری یک باید وارد ماجرا شود و جرایم پایین‌تر از زنا، یعنی جرم‌های مرتبط با روابط نامشروع، هم باید در دادگاه کیفری ۲ بررسی شوند. البته عنوان اتهامی مورد نظر از سوی دادسرا «زنای به عنف» نیست.  


 قوشه درباره کیفر احتمالی امام‌وردی گفته: «چه عنوان اتهامی زنای به عنف قطعی شود و چه عنوانی که دادسرا آن را مطرح کرده، رأی قاضی اعدام خواهد بود.  البته من به عنوان وکیل و شاکیان موکل‌ام، هیچ‌یک با اعدام موافق نیستیم.  اما نباید حکم قانونی برای این جرم سبب شود این بازمانده‌های تجاوز دوباره از سوی جامعه زیر فشار قرار بگیرند و صداهای آزادشده، خفه شوند. اعتماد آنلاین نوشت، این اتفاقات  فرصتی برای بازنگری قانونی است؛ فاصله بین حکم اعدام برای جرم زنای به عنف، تا ۹۰ ضربه شلاق برای جرائم پایین‌تر از زنا، خلاء عمیقی است که می‌توان برای‌اش فکر جدیدی کرد.

چندی قبل هشتکی در فضای مجازی به راه افتاد که در آن دختران و زنانی را که مورد تعرض و آزار جنسی قرار گرفته بودند تشویق کرد تا پرده از این ماجرا بردارند.به دنبال این هشتگ بود که سریال آزار و اذیت های مردی به نام « ک‌ الف» از سوی قربانیان یکی یکی برملا شد و هر دختر با انتشار ماجرایی راز آزارهای خود از سوی این جوان را فاش کرد. آنها مدعی شدند پس از آشنایی با این پسر و رفتن به خانه وی با خوردن مشروبات الکلی بیهوش شده و قربانی جنایت سیاه او شده‌اند.
بدین ترتیب پرونده‌ای در شعبه سوم دادسرای امنیت اخلاقی تشکیل شد و به دستور بازپرس روح الله رضاپور گتابی، متهم دستگیر شد.این متهم ۳۳ ساله لیسانس باستان‌شناسی دارد و در مغازه کتابفروشی دوستش مشغول به کار بود.
وی همچنین علاوه بر باستان‌شناسی علاقه زیادی به بومگردی دارد و تورهای گردشگری نیز برگزار می‌کرد.متهم در بازجویی‌ها مدعی شده که با قربانیانش در فضای مجازی آشنا شده و آنها با پای خود به خانه‌اش آمده‌اند و فقط به خاطر هیجان این کارها را انجام داده است و هیچ تنفری از زنان نداشته است.
متهم گفت در تمام موارد سعی داشته که به سوژه‌هایش علاقه‌مند نشود. او تنها دل به یک دختر بسته بود که با گذشت یک سال از رابطه‌شان به دلیل اختلافات معمولی این رابطه پایان یافته بود. بازپرس پرونده متهم را برای بررسی روانی به پزشکی قانونی معرفی کرده است و تحقیقات برای شناسایی سایر شاکی‌ها و اتهامات وی ادامه دارد.پلیس به شاکی‌ها این اطمینان را داده‌ که بدون ترس از اینکه به خاطر شرب خمر یا رابطه نامشروع مورد اتهام قرار بگیرند برای شکایت از این فرد به پلیس مراجعه کنند.