پارسایی: حضور زنگنه و جهانگیری در دولت از تشدید کاهش اعتماد عمومی جلوگیری می‌کند/ دولت قائم به شخص نیست

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ یک نماینده اصلاح‌طلب مجلس گفت: طبیعتا اگر افرادی مثل جهانگیری و زنگنه و این دست افراد توانمند در دولت حذف شوند، دولت با چالش بسیار جدی مواجه خواهد شد و این چالش هم دامن‌گیر کل کشور خواهد شد و تنها برای دولت نخواهد بود.

بهرام پاراسایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی ایلنا، در مورد فشار برخی به اعضای دولت از جمله اسحاق جهانگیری و بیژن نامدار زنگنه گفت: آقایان جهانگیری و زنگنه دو چهره اصلاح‌طلب و موفق در دولت هستند، به نظر من برخی به عواقب اینگونه اقدامات فکر نمی‌کنند که در آینده چه اتفاقی می‌افتد، یا می‌دانند چه اتفاقی خواهد افتاد و نگران آن موضوع نیستند.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس دهم تاکید کرد: طبیعتا اگر افرادی مثل آقای جهانگیری و زنگنه و این دست افراد توانمند در دولت حذف شوند، دولت با چالش بسیار جدی مواجه خواهد شد و این چالش هم دامن‌گیر کل کشور خواهد بود و تنها برای دولت نخواهد بود.

این عضو کمیسیون اصل نود مجلس اظهار داشت: نمی‌خواهم بگویم دولت قائم به شخص است، اما به هرحال این اشخاص از نظر عملکردی موثر هستند و حداقل جلوی تشدید کاهش اعتماد عمومی به حاکمیت را می‌گیرند و یعنی می‌توانند جلوی این بی‌اعتمادی که الان به شدت در حال افزایش هست را بگیرند که در کل به نفع نظام است.

نماینده مردم شیراز در پاسخ به این سوال که آیا افرادی که فشار به بعضی اعضای دولت را ادامه می‌دهند با نزدیک شدن به انتخابات اسفندماه به این رویه شدت می‌بخشند؟، گفت: بخشی از آن به منافع اقتصادی برمی‌گردد. باتوجه به صحبت‌هایی که ما از آقای زنگنه شنیده‌ایم این‌ها اشخاصی هستند که یا منافعی دارند یا منافعی را از دست داده‌اند و الان می‌خواهند تلافی کنند.

این عضو فراکسیون امید مجلس ادامه داد:‌ هرچه به زمان انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم این بداخلاقی در کشور ما وجود دارد که افراد و گروه‌ها و جناح‌ها به جای اینکه از عملکرد خود دفاع کنند یا برنامه‌های خودشان را بگویند سعی می‌کنند با تخریب و هجمه به دیگران خودشان را بالا بکشند.

وی با بیان اینکه تخریب دیگران به هدف بالا کشیدن خود باعث ارتقاء هیچ گروه و جناحی نمی‌شود، گفت: این رویه ممکن است باعث تخریب چهره‌های رقیب شود اما قطعا به اعتبار و جایگاه آن گروه چیزی نخواهد افزود، بلکه افراد آگاه این را درک می‌کنند که اهداف چیست و حتی می‌تواند باعث ریزش حامیان و طرفدارانشان شود.