پاسخ تندوتیز احمدی‌نژاد به حداد عادل: قبل از انقلاب دست فرح را می‌بوسیدند، حالا سوپر حزب‌اللهی شدند/ماجرای دست‌بوسی از فرح و نقش همسر دکتر فاطمی چه بود؟

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ محمود احمدی نژاد رئیس‌جمهوری پیشین ایران در یک گفت‌وگوی ویدیویی گفت: چگونه می‌توان انتظار داشت با نقش آفرینی کسانی که قبل از انقلاب دست فرح پهلوی را می‌بوسیدند و سپس تغییر چهره داده و سوپر حزب اللهی شدند، اوضاع کشور درست شود، وضع مردم سامان پیدا کند و حرکت انقلاب در مسیر صحیح جلو برود؟


اشاره احمدی نژاد به غلامعلی حدادعادل است. البته احمدی‌نژاد برای تایید سخنان خود روایت بحث‌برانگیز از همسر دکتر فاطمی نقل کرد. او گفت: این آقا (حدادعادل) یادش نرود که با همسر محترم شهید دکتر فاطمی ملاقات کرد و سعی در جلب نظر ایشان برای مخالفت با دولت دهم و همراهی با خودشان را داشت اما آن خانم مخالفت کرد و درخواست ایشان را نپذیرفت و وقتی که عکس دست ‌بوسی فرح را نشان داد، مامورین امنیتی شبانه به محل اقامت خانم فاطمی ریختند و کامپیوتر حاوی آن عکس را با خودشان بردند. بعداً هم او را هم دستگیر کردند و پس از ۲۶ شبانه روز حبس، او را تحت الحفظ به پای هواپیما آوردند و از کشور اخراج کردند.


حدادعادل قبل از انقلاب چه می کرد؟


در کتاب حکمت و سیاست، خاطرات شفاهی دکتر حسین نصر به کوشش حسین دهباشی عکسی از جلسه مشترک دکتر آرش نراقی، سید حسین نصر (رئیس دفتر فرح پهلوی) و غلامعلی حداد عادل در کنار هم در «انجمن شاهنشاهی حکمت و فلسفه ایران» دیده می‌شوند. که این انجمن بعد از انقلاب با نام «انجمن حکمت و فلسفه ایران» فعالیت خود را ادامه داده است.


حداد عادل درباره احتمال نامزدی احمدی نژاد گفته بود: «زیاد تحت تاثیر موضع گیری و فضای مجازی و حرف زدن‌ها نباشید. چنین اتفاقی نخواهد افتاد، دفعه‌ قبل هم نیافتاد، حالا که ۴ سال هم گذشته و بدتر هم شده است.»

محمود احمدی نژاد هم در حاشیه حضورش در کتابفروشی‌های میدان انقلاب مقابل دوربین ها به حداد عادل پاسخ داد. احمدی نژاد گفت: «آقایی (حداد عادل) که این حرفها را زده است در سال ۸۴ هم تا لحظه آخر انتخابات، با کمک دوستانش سنگین ترین فشارها را به بنده آوردند تا به نفع کاندیدای مورد نظرشان انصراف دهم.در دوره ریاست جمهوری نهم هم این ها در طول مجلس هفتم، بیشترین ممانعت ها، تخریب، فشارها و انواع ترفندها را به کار گرفتند تا مانع از خدمات دولت به مردم شوند و حتی اجازه ندادند ساعت کار ادارات را تنظیم کنیم تا مقداری بار ترافیک برای مردم سبک شود.»


او همچنین گفت: “در طول ۱۶ سال اخیر یعنی قبل از سال ۱۳۸۴ تا امروز این آقا همیشه مخالف بنده بوده و به شدت علیه اینجانب فعال بوده است.” و ادامه داد که آقای حداد عادل «قبل از انقلاب دست فرح را می‌بوسیدند، بعد از انقلاب، رنگ عوض کردند و سوپر حزب‌اللهی شدند.»

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که مجلس هفتم به ریاست حدادعادل از حامیان جدی دولت نهم بود.


سخنان احمدی نژاد با لحنی بسیار تند علیه حداد عادل ادامه یافت که یادآور حرف‌های او در مناظره های انتخاباتی بود. او گفت: «متاسفانه کشور ما امروز گرفتار عده ای شده است که خود را برتر از مردم و صاحب اختیار و مالک کشور تلقی می کنند و فکر می کنند که همه امور تحت تصدی آنها باشد. آنان کشور و انقلاب را ارث پدری خودشان می شمارند و دنبال این هستند که مردم را به طور کامل از همه عرصه ها کنار بزنند و همه امور در دست خودشان باشد.»

احمدی نژاد در ادامه از لزوم انتخابات آزاد و پرشور حرف زد و گفت: «انتخابات حق مردم است و مانند کشور متعلق به مردم است. امام فرمودند: «میزان رای ملت است». معنای این حرف امام آن است که همه امور باید با نظر ملت انجام بشود. تضمین استقلال، سلامت و پیشرفت کشور هم مستلزم حضور پرشور و با نشاط و گسترده مردم و انتخاب آزاد ملت است.»


او افزود: “رهبری هم گفتند که انتخابات پرشور لازم است و آن را تنها راه علاج دردهای کشور و برقراری امنیت اعلام کردند، اما این اقا رسماً از انتخابات افتضاح و حداقلی مجلس در سال ۹۸ دفاع و آن را به عنوان یک الگوی موفق معرفی می کند و جالب است که این نسخه را برای انتخابات ریاست جمهوری هم دارد تجویز می کند. ما کجا باید دنبال دشمن بگردیم؟”

محمود احمدی نژاد سخنان حداد عادل را به نوعی اعلام مهندسی انتخابات دانست و افزود: «رهبری می گویند ادعای مهندسی انتخابات، سخن دشمن است و این آقا بلافاصله رسماً و در حالیکه ماه‌ها به انتخابات مانده است به گونه ای سخن می گوید که خبر از مهندسی قطعی انتخابات توسط شورای نگهبان می دهد. واقعاً رد دشمن را در کجا باید جستجو کرد؟ البته مردم به این آقا می گویند تو چه کاره مملکت هستی که می‌خواهی برای همه تعیین تکلیف ‌کنی؟»


رییس جمهور پیشین کشورمان با بیان اینکه “من هنوز درباره انتخابات نظری نداده ام”، تاکید کرد: «اما نمی توانم وضعیت افتضاح امروز کشور را تحمل کنم و درد و رنج و غصه های مردم را ببینم و کاری نکنم.»

او اظهار کرد: «نمی توانم فقر و بدبختی یک ملت بزرگ و تمدن ساز را که روی دریای ثروت نشسته است، ببینم و بی تفاوت باشم. این سوال به طور جدی مطرح است که اگر اداره کشور در دست ضد انقلاب بود آیا وضع خیلی بدتر از الان می شد؟ تمام تهمت ها، فشارها و تخریب ها را با عشق به ملت ایران به جان خریدارم و با افتخار تحمل می کنم.»


احمدی نژاد ادامه داد: «من هرگز به دنبال پست و مقام نبوده و نیستم، اما خادم کوچک ملت هستم و تا آخرین لحظه حیات، مردم را تنها نخواهد گذاشت و تا اصلاح کامل وضع کشور به نفع مردم و بر اساس آرمان آزادی و عدالت در کنار آنان خواهم ماند.»

سخنان احمدی نژاد را به نوعی می‌توان بیانیه ای انتخاباتی از سوی او تفسیر کرد و نشان می‌دهد او عزم جدی برای حضور در انتخابات دارد. رییس جمهوری پیشین در هفته‌های اخیر مدام در حال دیدار با فعالان سیاسی و هوادارانش در شهر های دیگر است.

✍️ دیدگاه شما 🙏