پاسخ قطعی ابراهیم رئیسی به احتمال کاندیداتوری اش در انتخابات ۱۴۰۰

شنیده ها

روایتی جدید از پاسخ ابراهیم رئیسی به احتمال کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰ منتشر شده است.

اخیرا دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی روایتی از جلسه روز گذشته دانشجویان با رئیس قوه قضائیه را منتشر کرده است.

محمدپور، دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی به پاسخ ابراهیم رئیسی به حضور احتمالی‌اش در عرصه رقابت‌های انتخاباتی اشاره کرده و می گوید از ایشان خواستیم در مورد احتمال حضورشان در انتخابات ۱۴۰۰ توضیح دهند که با قدرت گفتند: من به چیزی غیر از قوه قضائیه فکر نمی‌کنم.

لازم به ذکر است که تلاش اصولگرایان برای جلب رضایت ابراهیم رئیسی جهت کاندیداتوری ریاست جمهوری هم چنان ادامه دارد.

بر اساس این خبر ، گروه های مختلف اصولگرا تلاش همه جانبه‌ای برای قانع کردن وی در جهت حضور در عرصه انتخابات را آغاز کرده اند.

هر چند ۲۰۸ نماینده مجلس در همین راستا چندی پیش دعوت‌نامه حضور رئیسی در انتخابات را امضا کردند اما حامیان رئیس مجلس با حضور رئیسی در انتخابات موافق نیستند و در این رابطه تمام تلاش خود را به کار بسته اند تا مانع حضور او شوند.

در حالی که طرفداران قالیباف هم چنان از کناره گیری او به نفع ابراهیم رئیسی در انتخابات قبلی ریاست جمهوری دلخور هستند و همین امر را عامل شکست اصولگرایان در آن انتخابات می دانند ، تلاش وسیعی در انتخابات پیش رو به کار بسته اند تا از حضور ابراهیم رئیسی به عنوان نامزد جلوگیری کنند.

این تلاش ها تا بدان حد پیش رفته که حتی جملاتی به نقل از رهبری مبنی بر لزوم تداوم حضور رئیسی در راس قوه قضائیه توسط طرفداران قالیباف مطرح شده است.

در یکی از این نقل قول ها از سوی کانال های تلگرامی طرفدار قالیباف مطرح شده که در دیداری که ما بین ابراهیم رئیسی و رهبری انجام شده ، ابراهیم رئیسی برنامه تحول ۵ ساله قوه قضاییه را به رهبری تحویل داده و از وی نظرخواهی می کند.

بر اساس این نقل قول ، رهبری ضمن تمجید از عملکرد ابراهیم رئیسی در راس قوه قضائیه و برنامه تحول ۵ ساله این قوه خطاب به وی می گوید : “در صورتی از این برنامه حمایت کرده و آن را مورد تایید قرار خواهم داد که خود شما آن را اجرایی فرمایید”