پرفسور الهام امامی؛ نخستین رئیس زن دانشکده دندان‌پزشکی مک‌گیل

پایگاه خبری / تحلیلی نگامپرفسور الهام امامی یک پزشک ایرانی است که سال ۲۰۰۲ پس از ۱۷ سال کار بالینی دندان‌پزشکی در بخش‌های دولتی و خصوصی ایران، به کانادا مهاجرت کرد.

او که استاد تمام بخش دندان‌پزشکی ترمیمی دانشگاه مونترال واقع در استان کبک کانادا بود، اول جولای ۲۰۱۸ (۱۰ تیر۹۷) برای دوره‌ ای پنج‌ساله، جایگزین دکتر پل آلیسون رئیس دانشکده دندان‌پزشکی مک‌گیل کانادا شد.

دکتر الهام امامی یک دانشمند شناخته شده بین‌المللی است که تمرکز حرفه‌ای خود را بر بهبود وضعیت سلامت دهان از طریق خدمات، آموزش و تحقیق قرار داده است.

او که از سال ۲۰۱۱ استاد راهنما در دانشکده دندانپزشکی مک گیل و همچنین مدیر اجرایی واحد تحقیقات سلامت دهان و توان‌بخشی دانشگاه مونترال است، بیشتر تحقیقات چند رشته‌ای و بالینی خود را در سه حوزه درمان‌های پرستودنتیکس، تأثیر سلامت دهان بر سلامت عمومی و نابرابری‌های اجتماعی در جوامع روستایی انجام داده و می‌دهد.

پروفسور الهام امامی همچنین دارای پی‌اچ‌دی در رشته بایومدیکال و MSc در رشته پروستودنتیکس از دانشگاه مونترال است و فوق دکترای خود را در رشته‌های سلامت دهان در عموم مردم و همه‌گیری سرطان، به ترتیب در دانشگاه‌های مک گیل و مرکز تحقیقات بیمارستانی دانشگاه مونترال (CRCHUM) به اتمام رسانده و در دانشگاه تهران، دندان‌پزشکی عمومی خوانده است.

دکتر امامی، در پیام خوشامدگویی شروع سال تحصیلی دانشگاه در مقام رئیس دانشکده، خطاب به دانشجویان و همکاران دانشکده دندانپزشکی دانشگاه مک گیل که در وبسایت این دانشگاه منتشر شده، در پایان شعاری نوشته که خود سخت به آن پایبند است: با همدیگر می‌توانیم برای جامعه تفاوت ایجاد کنیم.

دکتر امامی با تلاش ها و عملکردش نشان داده که در هر جایگاهی که بوده برای این تغییر مثبت در جامعه تلاش کرده است.