پروازهای بین ایران و ترکیه به زودی از سرگرفته می‌شود

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ سخنگوی سازمان هواپیمایی ایران اعلام کرد پروازهای بین ایران و ترکیه که به دلیل شیوع کرونا متوقف شده بود به زودی از سر گرفته می‌شود.

رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی ایران اعلام کرد که صدور مجوز برای شرکت‌های هواپیمایی داخلی به تدریج در حال انجام است و پروازهای ترکیه به زودی از سر گرفته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری «ایرنا»، وی افزود: گشایش پروازهای خارجی به تناسب رفع محدودیت‌هایی است که کشورها بنا بر وضعیت بهداشتی خود ایجاد می‌کنند و همزمان با مذاکراتی که بین دو کشور انجام می‌شود تصمیمات آتی گرفته خواهد شد.

جعفرزاده در ادامه گفت: با لحاظ وضعیت بهداشتی برای دو کشوری که مشکل شیووع ویروس کرونا را ندارد و همزمان با تشدید اقدامات پیشگیرانه، درخواست گشایش پروازها پاسخ داده خواهد شد. باز شدن مرزهای هوایی برای انجام پروازهای خارجی با حفظ پروتکل‌های بهداشتی است.

پیش از این مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه ۱۵ ژوئن جاری در دیدار با محمد جواد ظریف، همتای ایرانی خود اعلام کرد که برنامه‌ریزی می‌شود تا پروازهای متقابل میان دو کشور از یکم آگوست آغاز شود.

گفتنی است سازمان هواپیمایی کشوری ترکیه ۲۳ فوریه جاری (۴ اسفند) از توقف پروازهای مسافری و باری بین ترکیه و ایران به دلیل شیوع کرونا تا اطلاعیه ثانوی خبر داد.