پرونده اسماعیل بخشی و علی نجاتی, فعالان کارگری به دادگاه انقلاب ارسال شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامپرونده اسماعیل بخشی, فعال کارگری و علی نجاتی از اعضای سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه,  به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران ارسال شده است. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کانال تلگرامی سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، روز سه شنبه ۱۸ تیرماه ۱۳۹۸, پرونده اسماعیل بخشی, فعال کارگری و نماینده و سخنگوی کارگران هفت تپه و همچنین علی نجاتی, کارگر بازنشسته و از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست “محمد مقیسه” ارجاع شد. 

فرزانه زیلابی وکیل مدافع اسماعیل بخشی و علی نجاتی با اعلام این خبر گفت؛ این پرونده در انتظار تعیین وقت رسیدگی است و طبق کیفرخواست صادره در پرونده علی نجاتی از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی” و “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و اتهامات اسماعیل بخشی نیز “جتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی”، “اقدام علیه امنیت ملی از طریق تبلیغ علیه نظام”، “توهین به رهبری”، “نشر اکاذیب به قصد تشویش علیه اذهان عمومی” و “اخلال در نظم عمومی از طریق حضور در تجمع‌های غیرقانونی” عنوان شده است.

حقوق بشر در ایران در تاریخ ۱۱ تیرماه ۱۳۹۸ با انتشار گزارشی حضور علی نجاتی در محل شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران و ابلاغ کیفرخواست از سوی محمئ مقیسه قاضی شعبه مذکور به علی نجاتی را اطلاع رسانی کرده بود.