پرونده سازی سازمان اطلاعات سپاه بر علیه روحانی و تعدادی از اعضای کابینه ، احتمال دستگیری و محکومیت پس از دوران ریاست جمهوری

شنیده‌ها

شنیده ها حکایت از آن دارد که سازمان اطلاعات سپاه در حال پرونده سازی علیه حسن روحانی ، محمدجواد ظریف ، محمود واعظی ، حسام الدین آشنا و اسحق جهانگیری به اتهام جاسوسی برای آمریکا می باشد.

این پرونده سازی ها از همان ابتدای روی کار آمدن دولت حسن روحانی آغاز شده و تاکنون هم چنان ادامه دارد.

سازمان اطلاعات سپاه سعی دارد اتهام جاسوسی برای آمریکا و دیگر کشورهای غربی را با پرونده سازی های متعدد ، بر علیه افراد یاد شده به نتیجه برساند.

بر این اساس ، احتمال دستگیری و محکومیت افراد یادشده پس از دوران ریاست جمهوری حسن روحانی وجود دارد.

این سازمان طی سال های اخیر بارها تلاش داشته حتی در زمان استقرار دولت روحانی هم اتهام هایی را متوجه حسن روحانی و اعضای یاد شده در دولت نماید.

تلاش برای مذاکره و ایجاد رابطه با آمریکا و هم چنین اتهام مذاکرات پنهانی دولت و عوامل آن با آمریکایی ها از جمله دلایل وارد نمودن اتهام های یاد شده به حسن روحانی و اعضای دولت اوست.

رجز خوانی های سازمان اطلاعات سپاه و سایت های وابسته به آن هم چون تسنیم و فارس و …. در ماجرای دستگیری روح الله زم، در کانال ها و گروه های تلگرامی و واتساپی که از گذشته وجود داشت یا خلق الساعه بدین منظور به وجود آمد ، از جمله تلاش های این مجموعه امنیتی در گذشته برای متهم کردن حسن روحانی و اعضای دولت او مبنی بر پشتیبانی مالی و اطلاعاتی آمدنیوز بوده است.

در این راستا ویدئوها و کلیپ های متعددی منتشر شد که در آن ها از نقش افراد نزدیک به حسن روحانی به ویژه حسام الدین آشنا در ارتباط با آمدنیوز و تغذیه خبری و مالی این رسانه توسط افراد نزدیک به دولت و جریان های سیاسی غیرهمسو تاکید شده بود و اصرار بر این بود که عن قریب است که این دولت و جریان های غیر همسو رسوا شوند و به پایان و اتمام حیات خود سلام کنند.

یکی دو نوبت هم اعترافاتی شکسته و بسته از روح الله زم در همان ابتدای دستگیری او پخش شد اما نوید دادند اعترافات مهم تری در راه است و همگان را به انتظار گذاشتند که شنیدنی های بسیار در راه است.

اما دستگاه امنیتی نمی دانست که طرف حسابش امنیتی ترین دولت ایران پس از انقلاب با امنیتی ترین رئیس جمهور است که فوت و فن های امنیتی و اطلاعاتی را دقیقا بلد است و می داند و می تواند چگونه جوان های تازه به دروان رسیده در سازمان اطلاعات سپاه و سایبری های تحت امر آن را کیش و مات کند.

لابی های قوی دولت حسن روحانی ، تلاش ها و نقشه های سیستم امنیتی را برای چسباندن آمدنیوز به دولت تدبیر و امید به طور کامل نقش بر آب کرد و نتوانست ثابت کند که ادعاهای سازمان اطلاعات سپاه و کریمی قدوسی مبنی بر تغذیه فکری و خبری و مالی آمدنیوز توسط دولت حسن روحانی درست بوده است.

طرح منع پخش اعترافات متهمان پیش از برگزاری دادگاه از صدا و سیما در مجلس توسط برخی از نمایندگان ، با توجه به گاف های قبلی سیستم امنیتی از جمله موضوع اعترافات تلویزیونی جنجالی و رسوایی به دنبال افشاگری مازیار ابراهیمی، از متهمان ترور «دانشمندان هسته‌ای» که قبلا به مجلس کشیده شد ، حربه مناسبی بود که مانع پخش اعتراف های روح الله زم بر علیه اعضای دولت حسن روحانی و جریان های سیاسی غیر همسو جهت تاثیرگذاری در انتخابات مجلس شود و البته همراهی پشت پرده دولت هم در به نتیجه نرسیدن تلاش سیستم امنیتی بی تاثیر نبود.