پری امیرحمزه: مرگ، این روزها چون آب خوردن شده است / خدا این روزها را جبران می‌کند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام پری امیرحمزه با آرزوی شادی در سال جدید می‌گوید: «خداوند عادل است و این روزها را برای ما جبران می‌کند.»

بیش از یک دهه است که پری امیرحمزه، بازیگر فیلم‌ها و سریال‌های «دایره مینا»، «مجنون»، «اعتراض»، «آرایشگاه زیبا» و «در پناه تو»، جلو دوربین یا روی صحنه نقش‌آفرینی نکرده است.

کم‌خبری از او که اهل مصاحبه هم نیست و نیز آمدن سال نو، بهانه‌ای برای تماس و گپی کوتاه با این بازیگر قدیمی شد.

امیرحمزه با اشاره به کرونا که بیش از یک سال است آدم‌های زیادی را به‌ویژه از همکاران خودش به کام مرگ کشیده است، می‌گوید: «مرگ این روزها دیگر عین آب خوردن شده است. هنرمند و غیرهنرمند هم ندارد. برای هر خانواده‌ای این مشکلات وجود داشت و ملت ایران سال ۹۹ را با عزا گذراند. انگار همه عزادار بودند، چون هر خانواده‌ای را که ببینید یکی را از دست داده‌؛ درست است که از بین هنرمندان هم چهره‌های زیادی از دست رفتند ولی فرقی نمی‌کند. مرگ برای هر کسی که عزیزی را از دست می‌دهد، ناراحت‌کننده است.»

این بازیگر ادامه می‌دهد: «سالی که تمام شد، به من اصلا خوش نگذشت. خوش گذشتن این است که آدم بداند همسایه‌اش راحت زندگی می‌کند، بداند همسایه‌اش مریض نیست، بداند وضع مالی همسایه‌اش آن‌قدری هست که محتاج نباشد. وقتی هیچ کدام از این‌ها نیست، وقتی در همین تلویزیون می‌شنویم خیلی‌ها نمی‌توانند حتی گوشت بخرند، دیگر خوشی باقی نمی‌ماند.»

او اگرچه با تلخی از سختی‌های زندگی جمع زیادی از مردم صحبت می‌کند، اما همچنان با امید زندگی را می‌بیند و در پایان این گفت‌وگو با لحنی قاطع و سرشار از امید می‌گوید: «خداوند بسیار عادل است و خوب می‌داند که ما چه کشیده‌ایم. حتماً برای‌مان جبران می‌کند. امیدوارم خدا به مادرهای رنج‌دیده آرامش ببخشد و سال جدید آن‌قدر خوش بگذرد که همه غرق در لذتِ شادی باشند.»