پری صابری کارگردان تئاتر : در ایام نوروز به تاریخ ایران بیاندیشیم/ آرزو می‌کنم تئاتر ایران که جان دوباره گرفته قدم‌های محکمی بردارد/ شاهد ترقی نسلی هستیم که آینده تئاتر ایران را خواهند ساخت

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، پری صابری گفت: «دلم می‌خواهد تئاتر ایران که جان دوباره گرفته قدم‌های محکمی بردارد که البته لیاقتش را دارد و تلاشش را می‌کند. جوان‌هایی را دیده ام که با آنها همکاری داشته‌ام، استعدادهای شگرفی دارند. امیدوارم راه برای پیشرفتشان باز باشد. ما متولیان و راهیان یک فرهنگیم. تئاتر یک فرهنگ است که بچه‌ها باید یاد بگیرند.»

پری صابری از کارگردانان موفق تئاتر ایران است. با وجود آنکه هنر تئاتر مخاطب محدودی دارد٬ آثار او همیشه مورد توجه دوستداران تئاتر قرار می‌گیرد و سالن‌هایی که آثار او را به نمایش می‌گذارند همیشه مملو از جمعیت است. پری صابری پیشتر گفته بودهنر چشم باز جامعه است و نوعی آگاهی است که چشم انسانها را به دنیا بازمی‌کند و این امر ممارست خاصی را در اطلاع‌رسانی، آگاهی و آموزش دادن می‌طلبد، هنر در روح تمامی‌ایرانیان وجود دارد و این نشانه قدرت هنر و هنرمندان، نه تنها در ایران، بلکه در همه جهان است.


شاید از همین روست که خواستن نوروزنامه و آرزوهای نوروزی از پری صابری امری لازم و موجه است. او به اعتمادآنلاین می‌گوید: «نمی‌توانیم به تاریخ کشورمان نیاندیشیم. فرهنگ ایران ریشه‌های قوی در باورهای نهفته و تاریخ ما دارد. نوروز هم همینطور است. مثل چند روز عادی نیست که بیاید و برود. یک زمانِ مانا و پویاست. خوشبختانه جامعه ما همواره پیش می‌رود و این خیلی خوب است، چرا که اگر جامعه‌ای پیشرفت نداشته باشد، مرده است. سال نوی ما باید سال حیات و رشد باشد.»


پری صابری درباره آرزوهایش گفت: «دلم می‌خواهد تئاتر ایران که جان دوباره گرفته قدم‌های محکمی بردارد که البته لیاقتش را دارد و تلاشش را می کند. جوان‌هایی را دیده‌ام که با آنها همکاری داشته‌ام و استعدادهای شگرفی دارند. امیدوارم راه برای پیشرفتشان باز باشد. ما متولیان و راهیان یک فرهنگیم. تئاتر یک فرهنگ است که بچه‌ها باید یاد بگیرند. این روزها جوان‌ها عشق به‌ تئاتر و حرفه تئاتر دارند. ما شاهد رشد و ترقی نسلی هستیم که آینده تئاتر ایران را خواهند ساخت. دگران کشتند و ما خوردیم، ما بکاریم و دیگران بخورند. این یعنی که من از بزرگان بسیار آموخته‌ام، نسلی که دیگر نیستند. حالا وظیفه ما چیست؟ نسل آینده را باید ساخت. بیاییم دست به دست یکدیگر بدهیم و نسل آینده را به‌ بهترین نحو کمک کنیم. سال نویی که می‌شود در آن این وحدت و نگرش و انسجام را به وجود آورد و از آن بهره برداری کرد.»


او ادامه داد: «بیایید امسال مثل کارگردانی باشیم که نه فقط حرکات بازیگرانش که تحرک تماشاگرانش را هم زیر نظر دارد و با ترکیب این دو می‌خواهد به مقصدش برسد. همه چیز را و همه قدرت‌مان را باید به کار بگیریم.»