پسر جو بایدن برای اولین بار سخن گفت

پایگاه خبری / تحلیلی نگاممصاحبه رابرت هانتر بایدن پسر جو بایدن با شبکه تلویزیونی ای بی سی آمریکا

رابرت هانتر بایدن پسر دوم جو بایدن معاون رئیس جمهوری سابق و نامزد کنونی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا که کانون اصلی تحقیقات مربوط به عزل دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از مقام خود را تشکیل می دهد، در رابطه با ادعاهای مطرح شده برای اولین بار سخن گفت .

هانتر در مصاحبه با کانال تلویزیونی ای بی سی آمریکا پیرامون ادعاهای مربوط به اینکه در سو استفاده مالی با برخی شرکتها در اوکراین و چین دست داشته است گفت : وقتی به گذشته فکر می کنم، می بینم که تصمیمات اشتباهی گرفته ام.اینها تصمیمات غلطی بودند ولی مرتکب اشتباه نشدم. به برخی افراد کم نفوذ که می خواهند به پدرم اسیب برسانند، فرصت دادم تا دست به اقدامات غیر قانونی بزنند. تمامی مسئولیت ها را بر عهده می گیرم.

هانتر بایدن در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در پست هئیت مدیره شرکت انرژی بوریسمان با مرکزیت اوکراین بعلت داشتن نام خانوادگی مشترک با جو بایدن منصوب شده است ؟ اعلام کرد : اگر نام خانوادگی ام بایدن نبود احتمالا در این پست نبودم. اگر نام خانوادگی ام بایدن نبود احتمالا بسیاری از چیزهایی که در زندگی ام اتفاق افتاده ، تحقق نمی یافت.

هانتر بایدن در پاسخ به ادعاهای ترامپ مبنی بر اینکه  جو بایدن در زمینه امضای قرار دادهای کاری در چین به پسرش یاری کرده است گفت : به همه جا با پدرم سفر می کنم. در سال ۲۰۱۳ نیز به چین به همراه پدرم رفتم حتی دخترم هم با ما بود.

هانتر بایدن در رابطه با انتشار محتوای گفتگوی تلفنی ترامپ با ولادیمر زلنسکی رئیس دولت اوکراین از سوی کاخ سفید نیز گفت : چنان هر آمریکایی من نیز وقتی این متن را خواندم شوکه شدم.

گفتگوی تلفنی مباحثه بر انگیز ترامپ و زلنسکی در ماه جولای موجب آغاز تحقیقات از سوی دموکراتها در کنگره آمریکا برای عزل ترامپ از مقام خود شده بود.