پس از عدم تایید پوتین، قالیباف از کاندیدا شدن برای انتخابات، کنار رفت / حمله تیم قالیباف به رئیسی / اعلام خبر کاندیداتوری رئیسی از سوی تیم قالیباف برای منصرف کردن او

محسن پیرهادی که از شورای شهر قبل تا این دوره مجلس مجلس در کنار قالیباف بوده در توییتی اعلام کرد که محمد باقر قالیباف اعلام کرده بنای کاندیداتوری در ⁧انتخابات پیش رو، را ندارد» و احتمالا رئیسی وارد گود انتخابات خواهد شد.

پیرهادی برخلاف تکذیبیه‌هایی که رئیس دستگاه قضا و اطرافیانش انجام می‌دهند، تعمدا از حضور آقای رئیسی در انتخابات پرده برداشت و گفت: قالیباف گفت بنای کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰ را ندارد. برداشت من این است که با افزایش احتمال حضور رییسی، قالیباف آمادگی کمک به او را دارد.

پیرهادی تاکید کرده ، قالیباف در پاسخ به توصیه‌ها برای نامزدی در ⁧انتخابات ۱۴۰۰⁩ گفت “بر مجلس تمرکز داشته و بنای کاندیداتوری ندارد.

طرفداران قالیباف که در دوره قبلی ریاست جمهوری با ناخشنودی از صحنه رقابت ها کنار رفته و ناکامی رئیسی را نتیجه کنار رفتن قالیباف می دانند ، اینک نیز ، گویا از انگشت اشاره ای که از بالا به آن ها رسیده و بایستی مجددا صحنه را به رئیسی واگذار کنند ناخشنودند ، پیرهادی در حالی که ناخرسندی در سخنانش موج می زده اظهار داشته : نیروهای انقلاب باید تلاش کنند ظرفیت خود را متمرکز بر موفقیت گزینه ‌واحد کنند

این درحالی است که اتفاقا دو خبر در مورد عدم کاندیداتوری رئیسی در انتخابات منتشر شده بود که نشان می‌داد رئیسی دیدار با برخی از اعضای خبرگان رهبری برای کاندیداتوری را رد کرده است.

در عین حال شنیده شده که بعد از سفر قالیباف به روسیه ، اصولگرایان در جلسه‌ای به او گفته اند که دیگر امکان حضور در انتخابات را نخواهد داشت و بهتر است به همان صندلی ریاست در مجلس اکتفا کند.

اعلام کاندیداتوری رئیسی در انتخابات از سوی تیم قالیباف نیز به همین دلیل صورت گرفته تا با علنی کردن این کاندیداتوری او را به عدم حضور در انتخابات وادار کنند.