پشت‌پرده داوری جشنواره فجر؛ از تماس تلفنی نوید محمدزاده تا دلیل انتخاب‌نشدن هدیه تهرانی

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ سیدجمال ساداتیان، داور سی و نهمین جشنواره فیلم فجر با حضور در برنامه «الونند»، درباره حواشی این رویداد سینمایی توضیح داد.


او در پاسخ به مجری برنامه که عنوان کرد شما در مصاحبه رادیویی گفتید دلیل انتخاب نکردن هدیه تهرانی وجود گزینه‌های جوان‌تر بود، درحالی‌که خانم رویا افشار سن بیشتری از هدیه تهرانی دارند، گفت: «نه! من گفتم جوان‌ها و کسانی را که یک نوآوری و خلاقیتی در کارشان انجام داده‌اند، در اولویت گذاشتیم. ما در هر بخشی باید ۳ تا ۵ کاندیدا معرفی بکنیم. به همین دلیل به پسر نوجوان فیلم «یدو» رسیدیم که تلاش کرده بازی خوبی از خودش ارائه بدهد و دوست دارد در آینده هم دیده شود. در مورد نامزد بهترین بازیگر زن هم خانم پسیانی و افشار و تهرانی شرایط برابر بود. به همین دلایل، خانم تهرانی را کنار گذاشتیم.»


ساداتیان در مورد روایتی که در فضای مجازی درباره تماس نوید محمدزاده با هیات داوران درباره هوتن شکیبا پخش شده است گفت: «با من که تماسی نگرفت، در مورد دیگران نمی‌توانم به ضرس قاطع بگویم خبر دارم!»


این سینماگر همچنین درباره انتخاب بهترین بازیگر مرد هم، گفت: «بین بازی محسن تنابنده و رضا عطاران شک وجود داشت که در نهایت، جایزه به رضا عطاران داده شد.»

✍️ دیدگاه شما 🙏