پلیس یورک کانادا زیبا فولادی مشاور دروغین امور مهاجرتی را بازداشت نمود

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ بازرسان واحد جرایم مالی پلیس منطقه ای یورک پارالگال غیرقانونی و مشاور دروغین مهاجرت را به کلاهبرداری متهم نموده است.

به گزارش ایرانیان کانادا _ در ماه نوامبر سال ۲۰۱۹، پلیس منطقه ای یورک پس از دریافت اطلاعاتی پیرامون زن مظنونی که خود را نماینده رسمی مهاجرت معرفی و خدمات مهاجرتی ارائه می نموده، تحقیقات خود را آغاز نمود. گزارش شده است مظنون مذکور اقدام به تهیه اسنادی جعلی کرده که در حین اجرای خدمات به مشتری ارائه می نموده است.

به گفته محققین این زن مظنون ایرانی ۴۳ ساله به نام زیبا فولادی که به عنوان دستیار در شرکت پارالگالی در شهر مارکام مشغول به کار بوده، در رسانه های اجتماعی خود را به عنوان مشاور رسمی امور مهاجرتی معرفی کرده، در حالی که هیچ مدرک قانونی گواه بر آن نداشته است. 

در واقع وی ارائه خدمات به ایرانیان تازه وارد کانادا و کمک به آنان در دریافت اقامت دائم و یا آوردن اعضای خانواده خود به کانادا را بر عهده گرفته و در ازای ارائه خدماتی که هرگز ارائه نشده از مشتری پول دریافت می کرد و اسناد جعلی را به مشتریان ارائه می نمود تا به ظاهر نشان دهد کار آنان انجام شده است.

وی روز جمعه، ۳ ژوئیه ۲۰۲۰، تحت بازداشت قرار گرفت که اتهامات وی عبارتند از:
     • کلاهبرداری بالغ بر ۵,۰۰۰ دلار
     • سرقت بیش از ۵,۰۰۰ دلار
     • ارائه اسناد جعلی و … 

البته گرچه تاکنون قربانیان بسیاری حاضر به تایید و شکایت از متهم گشته اند، اما محققان معتقدند ممکن است قربانیان دیگری نیز وجود داشته باشند.

تحقیقات در این باره همچنان ادامه داشته و مطلعین می توانند جهت ارائه اطلاعات خود با شماره ۵۴۲۳-۸۷۶-۸۶۶-۱ داخلی ۶۰۲۱ تماس حاصل نمایند.