پمپئو: برکناری بولتون تغییری در سیاست فشار حداکثری بر ایران ایجاد نخواهد کرد

پایگاه خبری / تحلیلی نگاموزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد: در عین حال دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور حاضر است بدون هیچ پیش‌شرطی با حسن روحانی، همتای ایرانی خود دیدار کند

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا پس از دیدار با استیون منوشن، وزیر خزانه‌داری این کشور گفت: دونالد ترامپ حاضر است بدون هیچ پیش‌شرطی با حسن روحانی دیدار کند.

پمپئو در پاسخ به سوالی درباره احتمال دیدار ترامپ و روحانی در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل تصریح کرد: ترامپ به وضوح گفته که حاضر است بدون هیچ پیش‌شرطی با روحانی دیدار کند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا و استیون منوشین، وزیر خزانه‌داری آمریکا در یک کنفرانس خبری مشترک ضمن اعلام «فرمان اجرایی دونالد ترامپ علیه گروه‌های تروریستی» و از جمله تحریم‌های تازه آمریکا علیه سپاه پاسداران، حزب الله لبنان و حماس، گفتند که برکناری جان بولتون از سمت مشاور امنیت ملی کاخ سفید، تغییری در سیاست فشار حداکثری بر ایران ایجاد نمی‌کند و در عین حال ترامپ حاضر است بدون پیش شرط با روحانی در حاشیه سفر او به سازمان ملل دیدار کند.

وزیر خزانه‌داری آمریکا با اعلام این‌که «فرمان اجرایی دونالد ترامپ علیه گروه‌های تروریستی صادر شده است»، از تحریم‌های جدیدی علیه سپاه پاسداران، حزب‌الله لبنان و حماس از جمله تحریم ۱۵ فرد و نهاد جدید خبر داد.

استیون منوشین تاکید کرد که کنار رفتن جان بولتون تغییری در سیاست فشار حداکثری دولت ترامپ بر ایران ایجاد نمی‌کند، ضمن این ‌که دونالد ترامپ اعلام کرده که حاضر است بدون شرط با مقام‌های ایران دیدار کند.

وی تاکید کرد که با سیاست ترامپ درباره  فشار حداکثری دولت ترامپ بر ایران موافق است و این سیاست همچنان ادامه خواهد داشت.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، نیز در این کنفرانس خبری تاکید کرد که دونالد ترامپ بدون هیچ پیش‌شرطی می‌تواند با حسن روحانی در سازمان‌ملل دیدار کند.

پمپئو درباره برکناری بولتون نیز گفت که این برکناری او را شگفت زده نکرده است. او گفت: اختلاف نظر ترامپ و بولتون ریشه دار است و ریشه در حمله آمریکا به عراق دارد که ترامپ با آن مخالف و بولتون موافق آن بود.

وزیر خارجه آمریکا همچنین درباره تحریم‌های جدید علیه سپاه پاسداران، حزب الله لبنان و حماس گفت: «نیروی قدس، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران، به دلیل نقشش در سوریه به یک گروه تروریستی بین‌الملی تبدیل شده است.

ترامپ نیز پیشتر اعلام کرده بود که احتمال دیدار با رئیس جمهوری ایران در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل، که حدود دو هفته دیگر آغاز می شود، وجود دارد.

ترامپ وضعیت ایران پس از خروج آمریکا از برجام و بازگرداندن تحریم ها را بسیار بد توصیف کرده و با تاکید بر اینکه این وضعیت می تواند تغییر کند، اظهار داشته بود: نمی‌دانم. همه چیز ممکن است. (ایرانی‌ها) می خواهند مشکلات خود را حل کنند. وضعیت مالی آنها نیز بدتر می‌شود. ما می‌توانیم این مشکلات را ظرف ۲۴ ساعت حل کنیم.