پناهیان: آقای منتظری می‌خواست امام خمینی را به قتل برساند!

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، پناهیان با بیان اینکه “دلیل بسیاری از مشکلات کشور نبود دانش است”، تاکید کرد: بسیاری از بازی‌های سیاسی کشور و اختلافات بیخود سیاسی به دلیل جهل است.

خبرگزاری ایسنا نوشته است :

عین خبری که ایسنا منتشر کرده است: علیرضا پناهیان در مراسم سالگرد سی و هشتمین سال تاسیس دانشگاه امام صادق گفت: ادبیات نو و تولید ادبیات نو نیاز هر زمانی است. عواملی موجب می‌شود که الفاظ جدیدی به میدان بیایند یا الفاظ تغییر معنی پیدا کنند. گاهی برای اینکه تفاهم بهتر صورت بگیرد نیاز به ادبیات نو داریم. در جامعه خودمان با برخی مفاهیم مرتبط هستیم که وارداتی هستند و کسانی این اصطلاحات را جعل کردند. در حالیکه ما با این اصطلاحات زندگی می‌کنیم. هنگامی که از ادبیات درست استفاده نکنیم نمی‌توانیم درست فکر کنیم و درست گفت‌وگو کنیم.

وی افزود: برخی معانی هستند که به شدت غریب مانده‌اند، مثال می‌زنم کلمه تربیت که اکنون از آن استفاده می‌شود در قدیم به معنی کنونی از آن استفاده نمی‌کردند. یعنی نمی‌گفتند انبیاء مربیان جامعه هستند چرا که تربیت در واقع برای طفل شیرخوار استفاده می‌شود. واژه پرورش نیز اینگونه است. برای مثال می‌گویند پرورش اندام، تربیت و پرورش را برای موجودی ذی شعور استفاده می‌کنند اما این در حالیست که برخی اکنون این موارد را برای انسان نیز استفاده می‌کنند.

پناهیان تصریح کرد: یا برای مثال واژه ادب جایگاه والایی دارد ولی اکنون از آن برای نام مکانی که بزهکاران را نگهداری می‌کنند استفاده می‌شود. در واقع موضوع فقط بر سر کلمه نیست بلکه اینها بار معنایی دارند. یکی از مفاهیمی که خیلی غریب است کسی برایش تلاشی نمی‌کند و کم کم ارزش خود را از دست می‌دهد مفهوم حکمت است. در حالیکه این مفهوم در قرآن جایگاه روشنی دارد. در واقع اگر کسی حکمت نداشته باشد، اگر قرآن را هم به او یاد بدهیم دستورات دینی را جابجا استفاده می‌کند و اولویت را متوجه نمی‌شود. خوارج نیز همین گونه بودند که آیات قرآن را غیر حکیمانه استفاده می‌کردند. حکمت قدرت تشخیص مصداق دارد و اولویت‌ها را در مقام عمل روشن می‌کند. بدون حکمت به سراغ مسائل دینی برویم چیزی جز مسائل جزئی عایدمان نخواهد شد.

وی متذکر شد حتما جذب دانشگاه امام صادق گزینشی است اما نمی‌دانم موازین این گزینش چگونه است. پیشنهاد می‌دهم کسی که بوی حکمت از او به مشام نمی‌رسد و مشخص است که حکیم نخواهد شد را راه ندهید. چون هر چه دانش به او بدهید مانند آقای منتظری می‌شود که می‌خواهد امام را به قتل برساند. این در حالیست که او با سوادترین فقیه حوزه بود. کسی که بدون حکمت با سواد شود خطرناک است. در روز روشن می‌گویند ولایت فقیه در فقه نیست. به همین دلیل باید توجه کنیم حکمت مشکل را حل می‌کند. نباید تعهد و تخصص را از هم جدا کنیم. وقتی تخصص می‌خواهیم باید توجه کنیم که به غیر از حکیم به تخصص نمی‌رسد.

پناهیان در بخش دیگری از اظهارات خود عنوان کرد: در روسیه در دانشگاه عالی تربیت کشیش‌ها برنامه‌ای اجرا می‌کردند. کشیش‌های محصل حضور داشتند و یک نفر پاهای آنها را شستشو می‌داد. مگر چگونه می‌شود این کار را در حوزه راه بیندازیم، پا شستن کار خوبی است. تا پای رفیق خودت را نشویی کار انجام نمی‌شود این را شاهد بودم که این موضوع اثر وضعی خاصی دارد.

وی ادامه داد: حکمت بدون تهذیب نفس نمی‌شود، چرا که تهذیب نفس جزو مراحل حکمت است. برای مثال از دانشجویی پرسیدند که چرا توالت می‌شویی؟ قصد داشت تا با تهذیب نفس به موفقیت‌هایی در فعالیت‌های پژوهشی خود دست پیدا کند.

وی با اشاره به کارنامه سیاسی و فقهی آیت الله مهدوی کنی، گفت: پدرم در آن زمان در جنوب شهر در بخشی مسئول کمیته بود و من ارتباطی اجمالی با این عالم عالیقدر داشتم. شاهد بودم که این عالم دینی در آن زمان که مسئول کمیته‌های انقلاب بودند در سال‌های حساس ترور چگونه امنیت کشور را تامین می‌کردند که پس از مدتی نیز وزیر کشور بودند و پس از آن دانشگاه امام صادق را تاسیس کردند.

وی اضافه کرد: دلیل بسیاری از مشکلات کشور نبود دانش است. دانش اداره کشور هنوز به خوبی تولید نشده است. ما مبانی و متون ارزشمندی داریم اما تولید دانش از این مبانی قوی که هنوز انجام نشده کاری است که باید صورت پذیرد. شیوه اداره کشور شیوه غربی است و مبانی نیز مبانی اسلامی است. اینها با هم سازگاری ندارند، دانش که باشد اختلافات بیخود سیاسی حل می‌شود. بسیاری از بازی‌های سیاسی کشور از سر جهل است. دانش که باشد دیگر این موارد وجود نخواهد داشت.

1 دیدگاه برای «پناهیان: آقای منتظری می‌خواست امام خمینی را به قتل برساند!»

 • آبان ۲۵, ۱۳۹۸ در t ۶:۱۵ ق٫ظ
  Permalink

  پرهام ، بقراط ، محمدی ، نیکفر، تابان ، شکوه پاسارگاد، علامه زاده ، میلانی ، پرواند ، اشوری ، وثیق ، فاروقی ، برزین ، افشاری ، زر افشان ، عمویی ، رئیس دانا ، چالنگی ، نوری زاده ، نوری زاد ، مهاجرانی ، تاج زاده ، علیجانی ، ملیحه ، یحیایی ، ایجادی ، اعتمادی ، ادیب زاده ، شاکری ، ممبینی ، فانی ، شالگونی ، اوحدی ، گنجی ، توکلی ، کریمی ، پاریاب ، زراعتی ، زارعی ، برقعی ، نقره کار ، مهتدی ، فرخ ، فتاه پور ، دانشگری ، سلطان زاده ، شجاعی ، رئیسی ، سخن ، میر فطروس ، دوستدار ، بی نیاز ، هودشتیان ، گلستان ، عرفانی ، صبا ، اسدی ، امیری ، ….
  ۱)همه مارکسیست روسی و هوادار نظام های دولت سرمایه دار ، کمونیست ، بعثی ، اسلامی ضد امریکا
  ۲) همه ضد امریکا و ضد اسرائیل و دشمن دموکراسی لیبرال ، توسعه پایدار ، بازار ازاد ، نظام شاهنشاهی
  ۳)همه خایه مال پوتین ، مورالس ، ا سد ، قذافی ، کاسترو ، ارتگا ، مادورو ، لولا ، چاوز ، میلوشویچ ، یاکونویچ
  ۴) همه موافق سیاست های ضد امریکایی ، ضد اسرائیلی ، تروریستی دخالت جویانه ضد منافع ملی ایران توسط سردمداران نظام فقاهتی ، بعثی ، دیکتاتوری ، موشک باز ، اتمی ، تروریست پرور فاسد ملاها و در عین حال مخالف هر نوع معامله و مذاکره ملاها با پرزیدنت باهوش و قدرتمند امریکا ( ترامپ) ، و موافق حیف و میل منابع مالی کشور در راه گسترش کمونیسم و بعثیسم روسی از اسد جنایت کار و پوتین امپریالیست گرفته تا انگل های فاسد کمونیست مثل مورالس و مادورو و کاسترو ، تا تروریست های ضد اسرائیل ( عربهای روسی ) ، تا تروریست های تجزیه طلب کرد و ترک و ارمنی که در کلوپ پوتین کارت اعتباری ویژه دارند ، اگر چه به دستور همان پوتین خودشان را خایه مال امریکای ترامپ ( دشمن امریکای بوش دموکراسی گستر ، اوبامای ضد مداخله نظامی ، کارتر هوادار حقوق بشر در میان دیکتاتورهای متحد امریکا ، و کلینتون ضد نسل کشی مارکسیست ها در بالکان و مبتکر صلح میان عربها و یهودیان) نشان دهند تا از بودجه امریکا و نیروی نظامی و نفوذ ان دزدی کرده بیاورند به پادگان اورواسیای پوتین. اما چی شد ؟ همه رشته های روسی فراماسونری مارکسیست های روسی از شهریور ۱۳۲۰ تا کنون با یک حرکت کیش و مات پرزیدنت خلاق امریکا ترامپ در شمال سوریه همه مزدوران روسیه و اویزان به امریکا ، یکدفعه زیر پای خود را خالی دیدند .
  به زودی حرکت های زلزله ساز دیگری از این اعجوبه سیاست بین الملل خواهید دید که هم امثال ملاها و مادورو را به خاک سیاه می نشاند ، هم دولت های رانت خوار بهره کش روسیه و چین و المان و … را تکان میدهد ، هم دست دون کیشوت های قلابی با عربده کشی های توخالی ، مثل کیم و خامنه ای و مادورو و کاسترو و … را رو میکند . جهان ابستن رویدادی بزرگ است که همه کلوپ داران ، کلوپ بازان ، رانت خواران ، مفسدین ، جنایت کاران ، تروریست ها ، … به یکباره با فروپاشی جدیدی از نوع فرو پاشی شوروی روبرو می شوند . کسانی مثل اردوغان که زمانه خود را می شناسند اما گلیم کشور شان را به هر قیمتی از اب بیرون می کشند ، انهایی که سودای دزدی زمینهای اعراب و ترکمن ها و … را دارند به کشور مستقل ساختگی دست نخواهند یافت همین سرزمینهایی را هم که در اختیار دارند خواهند باخت . انهایی که با دم شیر امریکا و اسرائیل بازی میکنند هم به نکبتی وحشتناک خواهند افتاد . بنده برای ثبت در تاریخ گفتم . شاید کسی هنوز اگر چشمانش بسته است ، گوشی شنوا داشته باشد ، فریب دروغ گویان و یاوه سرایان چه دولت روحانی باشد ، چه اپوزیسیون قلابی مارکسیست روسی هم پیمان او که دائم وعده فرو پاشی امریکا و سرمایه داری و کمونیست شدن مردم امریکا و غرب را میدهند و هر بار مزدوران کمونیست انها هستند که فرو می پاشند و مزخرف بودن کمونیسم است که اثبات هزار باره می شود ، را نخورید . راه اندونزی و کره جنوبی و مالزی ( چه با جمهوری ، چه با سلطنت ) تنها راه درست پیش رو است. مردم دوباره رضا شاه می خواهند . امریکا می خواهند . نگذارید باز روس ها و مارکسیست های روسی این حرکت ها را هم مثل جنبش های قبلی بدزدند . اگر روحانی روسی بیفتد ، نباید یک پاسدار روسی جای او بنشیند تا چه رسد به یک تره کی کمونیست روسی یا یک اسد حرامزاده خونخوار روسی .
  مزدوران روسی را بشناسید

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.