پنج تن از شهروندان بهائی ساکن تبریز محاکمه شدند

پایگاه خبری / تحلیلی نگامشش تن از شهروندان بهائی ساکن تبریز, صبح روز جاری از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب در این شهر به ریاست قاضی رحیم حملبر مورد محاکمه قرار گرفتند. این شهروندان در آبان سال گذشته بازداشت شده بودند و پس از اتمام مراحل بازجوئی 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸, شش تن از شهروندان بهائی ساکن تبریز بنامهای؛ خیرالله بخشی, مونیکا علیزاده«اقدسی», کامبیز میثاقی, شبنم عیسی خانی, فرزاد بهادری و شهریار خداپناه توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی رحیم حملبر با حضور عباس جمالی وکیل مدافع هر ۶ شهروند بهائی برگزار شد. 

بنقل از یک منبع نزدیک به این شهروندان بهائی در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت؛ جلسه دادگاه راس ساعت ۱۰ صبح امروز سه شنبه با حضور هر ۶ شهروند بهائی و عباس جمالی وکیل مدافع این شهروندان از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز با ریاست قاضی رحیم حملبر برگزار شد. 

این منبع مطلع پیرامون روند جلسه دادگاه گفت؛ “ در آغاز جلسه دادرسی از سوی قاضی حمل بر, اتهام عضویت در تشکیلات غیر قانونی بهائی برای هر ۶ شهروند بهائی نامبرده در این پرونده  مطرح شد. همچنین خیرالله بخشی علاوه بر اتهام مذکور اتهام دیگری نیز تحت عنوان “تبلیغ علیه نظام از طریق تبلیغ بهائیت” را نیز در پرونده خود دارد که روز جاری در دادگاه  هم متهمین و هم وکیل آنها دفاعیات خود را ارائه دادند.

لازم به ذکر است, این شهروندان بهائی در روزهای پایانی آبان ۱۳۹۷ توسط نیروهای امنیتی در تبریز بازداشت شدند. پس از اتمام مراحل بازجوئی و تکمیل پرونده جهت ارجاع به دادگاه این افراد بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند.