پنج نفر گرفتار شده در یک قهوه‌خانه بین راهی جاده اسالم-خلخال بعد از پنج روز از محاصره برف نجات یافتند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، پنج نفر که در یک قهوه‌خانه واقع در جاده اسالم-خلخال در محاصره برف و کولاک قرار گرفته بودند، بعد از پنج روز از سوی نیروهای راهداری و امدادگران هلال احمر نجات یافتند.

نیروهای راهداری و امدادگران هلال‌احمر استان‌های گیلان و اردبیل، سرانجام پنج نفر، شامل چهار کوهنورد و صاحب یک قهوه‌خانه بین راهی در جاده خلخال-اسالم، را بعد از آنکه پنج روز در محاصره برف و کولاک گرفتار شده بودند، نجات دادند.

این پنج تن شامل، صاحب قهوه خانه و چهار  کوهنوردی بودند که خودرو آنها در ییلاق کرمون واقع در جاده خلخال – اسالم  گرفتار برف و کولاک شده بود و به این قهوه‌خانه پناه آورده بودند.

این افراد در طول پنج روز محاصره برف و کولاک با کمبود مواد غذایی مواجه شدند و با وجود آنکه مقام‌های هلال احمر از تلاش برای رساندن آذوقه با بالگرد به آنها خبر داده بودند اما در عمل تمام تلاش‌ها برای رساندن آذوقه به آنها به خاطر برف و کولاک شدید عملی نشده بود.

سرانجام روز پنجشنبه بالگرد هلال احمر گیلان امکان فرود در منطقه را یافت و موفق به نجات و انتقال چهار مسافر گیلانی به منطقه امن شد.

همچنین صاحب قهوه‌خانه نیز از سوی راهداران و ماموران هلال احمر شهرستان خلخال مستقر در گردنه الماس جاده خلخال – اسالم به این راهدارخانه منتقل و در آنجا اسکان دادند.

ارتفاع برف در جاده خلخال – اسالم در پی بارش‌های چند روز اخیر در برخی نقاط به چهار متر رسیده است.