پومپئو: از همه ابزارهای تحریمی علیه برنامه موشکی ایران استفاده می‌کنیم

پایگاه خبری / تحلیلی نگاممایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه تاکید کرده است که ایالات متحده از همه ابزار های تحریم برای جلوگیری از پیشرفت برنامه موشکی ایران استفاده خواهد کرد.

وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه خود به تحریم‌های جدیدی علیه چهار شرکت روسیه و چین، مرتبط با برنامه موشکی ایران اشاره کرده است.

وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه ای این چهار شرکت را متهم کرده است که « فناوری و اقلام حساس به برنامه موشکی ایران» انتقال داده‌اند و به همین خاطر به مدت دو سال با محدودیت برای صادرات به آمریکا روبه رو می‌شوند.

این تحریم‌ها روز چهارشنبه علیه شرکت های چینی و شرکت‌های روسی اعمال شده‌اند.

مایک پومپئو تاکید کرده است، ایالات متحده این چهار نهاد روسی و چینی را به دلیل حمایت از برنامه موشکی ایران، که یک نگرانی عمده برای اشاعه تسلیحات کشتار جمعی است، تحریم کرد.

وزیر امور خارجه آمریکا تصریح کرده است؛ ما همچنان به استفاده از همه ابزارهای تحریمی خود را برای جلوگیری از پیشرفت ظرفیت برنامه موشکی ایران ادامه می دهیم.

الیوت آبرامز نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران روز چهارشنبه از تحریم‌های جدیدی علیه چهار نهاد روسیه و چین، مرتبط با برنامه موشکی ایران خبر داده بود.

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران با ذکر این‌که دولت ترامپ قصد دارد تحریم‌ها علیه ایران را در هفته‌های آخر دولت کنونی آمریکا تشدید کند از جو بایدن، رئیس ‌جمهور منتخب، خواست تا از این اهرم به‌وجود آمده علیه جمهوری اسلامی استفاده بهینه کند.