پیام اردوغان برای مجمع کازان: ترکیه برای همکاری با روسیه اهمیت فراوانی قائل است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه به دوازدهمین نشست اقتصادی روسیه و کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی موسوم به «مجمع کازان» پیامی ارسال کرد. این پیام در پنلی با عنوان «مصرف آگاهانه» قرائت شد.

اردوغان در این پیام تاکید کرد:‌ ترکیه برای گسترش همکاری‌های اقتصادی، تجاری، دفاعی، گردشگری و سرمایه‌گذاری خود با روسیه و کشورهای اسلامی اهمیت فراوانی قائل است.

وی خاطرنشان کرد: ترکیه سال ۲۰۲۰ را به‌رغم اقلیم منفی اقتصادی و ناتوانی در زنجیره‌های تامین و تدارکات با رشد ۱.۸ درصدی به پایان رساند. داده‌های مربوط به حجم صادرات و رشد اقتصادی ترکیه طی ۳ ماهه اول سال جاری نیز نشان می‌دهد که موفقیت کشورمان در سال ۲۰۲۱ نیز ادامه دارد.

رئیس‌جمهور ترکیه تصریح کرد: از فرصت‌هایی که در دوره اپیدمی فراهم شده‌اند، به موثرترین شکل ممکن استفاده کرده و به این درخشش در زمینه‌های تجارت، سرمایه‌گذاری، صنایع و حمل‌‌و‌نقل همچنان ادامه خواهیم داد.

وی همچنین افزود: برای نهادینه‌سازی و استانداردسازی ترکیه تلاش‌های فراوانی انجام داده و مسئله «غذای حلال» را که پتانسیل زیادی اقتصادی دارد، همچنان در دستورکار ما نگه داریم. معتقدم اجلاس کازان نیز به تلاش‌های کشورمان در این زمنیه کمک مثبتی ارائه خواهد کرد.

نشست مجمع کازان ۲۰۲۱ که خبرگزاری آناتولی شریک ارتباطی آن است، در ۳۰ ژوئیه پایان خواهد یافت.