پیام تسلیت ترکیه به دولت و ملت لبنان در پی انفجار در بیروت

پایگاه خبری / تحلیلی نگامرجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در گفت‌وگوی تلفنی با میشل عون، همتای لبنانی خود جان باختن شماری از مردم در حادثه انفجار مهیب بیروت را تسلیت گفت.

به گزارش ت رت فارسی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در گفتگوی تلفنی با میشل عون، همتای لبنانی خود جان باختن شماری از مردم در حادثه انفجار مهیب بیروت را تسلیت گفت.

رئیس‌جمهوری در جریان این مکالمه تلفنی ضمن ابراز تاسف از حادثه انفجار در یک انبار مواد منفجره در بیروت برای قربانیان رحمت و برای مجروحان نیز شفای عاجل مسئلت کرد.

اردوغان با تاکید بر حمایت ترکیه از لبنان اظهار داشت: آنکارا آماده کمک رسانی در تمام زمینه‌ها به ویژه در زمینه بهداشت و درمان به اینکشور است.

مصطفی شنتوپ رئیس مجلس ملی کبیر ترکیه نیز با انتشار یک پیام توییتری با مردم لبنان که در اثر حادثه انفجار در بندر بیروت عزادار شده اند، ابراز همدردی کرده و به آنان تسلیت گفت.

شنتوپ در این پیام نوشت: در جریان انفجار مهیب در بیروت اگر چه آمار دقیق در دست نیست ولی عده کثیری جان باخته و مجروح شدند. از خداوند برای دو شهروند مجروح شده مان در جریان این انفجار طلب شفای عاجل و التیام زخم های مردم لبنان را دارم. ترکیه همانند آنچه که برای دیگر کشورها انجام میدهد، دست یاری اش را به سوی مردم لبنان نیز دراز خواهد کرد.

فواد اوکتای، معاون رئیس‌جمهور ترکیه نیز با انتشار یک توئیت، جان باختن شماری در انفجار مهیب در بیروت را تسلیت گفت.

وی در این پیام ضمن ابراز تاسف از این حادثه نوشت: از خداوند منان برای قربانیان این حادثه طلب رحمت دارم و به مردم کشور دوست و برادر لبنان تسلیت می‌گویم، ما را در غم خود شریک بدانید. ترکیه همیشه آماده کمک به لبنان است.