پیام تسلیت وزیر فرهنگ ⁧افغانستان در پی درگذشت استاد شجریان:‌ او خواننده و هنرمندی استثنایی بود / میراث ایشان برای مردم افغانستان که سابقه تمدنی و داد و ستد فرهنگی طولانی دارند، بسیار محترم است

پایگاه خبری / تحلیلی نگاممحمد طاهر زهیر، وزیر فرهنگ ⁧افغانستان در پی درگذشت استاد شجریان پیام تسلیتی ارسال کرد. در پیام تسلیت وزیر فرهنگ ⁧افغانستان آمده است:استاد شجریان خواننده و هنرمند استثنایی بود که با توجه ویژه به موسیقی و نواهای کهن محلی، نقش مهمی در احیا و ماندگاری میراث مشترک تمدنی ما ایفا نمود. میراث ایشان برای مردم افغانستان که سابقه تمدنی و داد و ستد فرهنگی طولانی دارند، بسیار محترم و ارجمند است. برای مرحوم شجریان غفران و رضوان خداوند و برای خانواده ایشان و مردم ایران صبر و بردباری آرزو می کنم.

محمد طاهر زهیر، وزیر فرهنگ ⁧افغانستان در پی درگذشت استاد شجریان پیام تسلیتی ارسال کرد.

در پیام تسلیت وزیر فرهنگ ⁧افغانستان آمده است:

بازگشت همه به سویی اوست

درگذشت استاد آواز ایران و هنرمند بی بدیل زمان ما، استاد محمدرضا شجریان، در شامگاه پنج شنبه ۱۷ میزان، مایه تأثر و تألم عمیق ملت افغانستان و جامعه فرهنگی ما شد. این جانب همدردی عمیق خود را به آقای همایون شجریان، خانواده آقای شجریان، جامعه فرهنگی و هنرمندان و ملت ایران ابراز می کنم.

استاد شجریان خواننده و هنرمند استثنایی بود که با توجه ویژه به موسیقی و نواهای کهن محلی، نقش مهمی در احیا و ماندگاری میراث مشترک تمدنی ما ایفا نمود. میراث ایشان برای مردم افغانستان که سابقه تمدنی و داد و ستد فرهنگی طولانی دارند، بسیار محترم و ارجمند است. برای مرحوم شجریان غفران و رضوان خداوند و برای خانواده ایشان و مردم ایران صبر و بردباری آرزو می کنم.

محمد طاهر زهیر سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ دولت جمهوری اسلامی افغانستان