پیام رئیس سازمان امور دینی ترکیه به مناسبت روز عاشورا

پایگاه خبری / تحلیلی نگامعلی ارباش، رئیس سازمان امور دینی ترکیه طی پیامی به مناسبت حادثه کربلا اعلام کرد که مسلمانان باید این واقعه را به درستی مطالعه و درک کنند

علی ارباش، رئیس سازمان امور دینی ترکیه طی پیامی به مناسبت عاشورا و سالروز شهادت حضرت حسین نوه پیامبر بزرگوار اسلام اظهار داشت: “حیاتی‌ترین و تاریخی‌ترین وظیفه مسلمانانی که تلخی حادثه کربلا را از صمیم قلب حس می‌کنند این است که این واقعه را به درستی مطالعه و درک کنند و از آن درس بگیرند”.

رئیس امور دینی ترکیه در این پیام تاکید کرد: “قلب‌های انسان‌ها هنوز از درد و رنج حوادث آن روز می‌سوزد. حضرت حسین نوه پیامبر در قلب مومنان نقش بسته است. کسانی که در برابر او و یارانش این ظلم را انجام داده اند در نزد تاریخ و وجدان انسان‌ها مجرم شناخته می‌شوند”.

وی همچنین افزود: “عاشورا و کربلا احساسی مشترک و مهم برای همه مسلمانان است. داستان شفقت و محبت به جای ظلم و نفرت، دوستی و برادری به جای خصومت و دشمنی است”.

رئیس سازمان امور دینی ترکیه در پایان اضافه کرد: “برای تمامی شهدای کربلا٬ بدر، چاناک‌قلعه٬ استقلال، کودتای ۱۵ ژوئیه که جان‌های خود را در این راه فدا کرده اند از پرودگار طلب رحمت می‌کنم”.

خبرگزاری آناتولی