پیام رئیس سازمان امور دینی ترکیه درباره واقعه عاشورا

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، رئیس سازمان امور دینی ترکیه طی پیامی درباره واقعه کربلا گفت که این یک واقعه همواره قلب‌های مومنان جهان فارغ از نژاد، مذهب و رنگ را به درد آورده است.

به نوشته خبرگزاری آناتولی، علی ارباش، رئیس سازمان امور دینی ترکیه طی بیانیه‌ای در رابطه با واقعه کربلا اظهار داشت: این یک حادثه دردناک و تلخ است که از گذشته تاکنون قلب‌های مومنان جهان صرف نظر از نژاد، مذهب و رنگ را به درد آورده است.

وی با اشاره به اینکه دهمین روز از ماه محرم، زمانی برای یادآوری زندگی و پیام‌های مهمی از تاریخ انبیا در حافظه فرهنگی جوامع مسلمان است گفت: امیدوارم واقعه «عاشورا» به وحدت و همبستگی جهان اسلام منجر شود. روز عاشورا شاهد وقایع مهم بسیاری در تاریخ بشریت بوده و کربلا یکی از غم انگیزترین وقایع تاریخ اسلام است.

ارباش ادامه داد: دوست داشتن حضرت حسین و پیروی از راه وی منشا ایستادگی در برابر هر گونه ظلم، بی عدالتی، تبعیض و استبداد و همچنین مدافع اخلاق، حقیقت و عدالت در هر گوشه جهان است.

وی با تاکید بر اینکه درد و اندوهی که ما از واقعه کربلا احساس می‌کنیم هرگز نباید ما را از حقیقت، رحمت و عدالت جدا کند، افزود: مسلمانان باید این واقعه را به درستی مطالعه و درک کنند و از آن درس بگیرند.

رئیس سازمان امور دینی ترکیه تاکید کرد: امروز مسلمانان بیش از هر زمان دیگری به وحدت و همبستگی نیاز دارند و باید در برابر حوادث دردناک گذشته مسئولانه عمل کنیم.

وی همچنین برای تمامی شهدای کربلا و بدر از خداوند طلب رحمت کرد.