پیام مکتوب اردوغان به مراسم کلنگ زنی پروژه توسعه ذخایر گاز طبیعی دریاچه نمک

پایگاه خبری / تحلیلی نگام رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه با اجرای پروژه های جدید در بخش گاز طبیعی در دوره آینده به هدف کشور مرکز نزدیکتر خواهد شد

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه با اجرای پروژه های جدید در بخش گاز طبیعی در دوره آینده به هدف کشور مرکز نزدیکتر خواهد شد.

اردوغان دیروز به مراسم کلنگ زنی پروژه توسعه ذخایر گاز طبیعی دریاچه نمک در آکسارای پیام مکتوب فرستاد.

اردوغان در پیام خود ضمن آرزوی بهمراه آوردن خیر و برکت این پروژه برای ملت ترک، اظهار داشت، برای حل بالفور هر گونه مسئله ای که در راه ترکیه یزرگ و مقتدر، مانع ماها شده و قابلتیمان را محدود بکند، به تلاش ادامه می دهیم. هرچقدر هم که صاحب ذخایر گاز طبیعی کمتری باشیم، این وضعیت نمی تواند هرگز مانع تاسیس یک زیرساخت گاز طبیعی قدرتمند از سوی ترکیه و تبدیل به صادرکننده در آینده بشود.

اردوغان تصریح کرد، در سالهای اخیر با برداشتن گامهای استراتژیک چنان ترمینال گاز طبیعی مایع شناور و تبدیل مجدد آن به گاز طبیعی، تاسیسات گازطبیعی مایع و گاز طبیعی و خطوط لوله بین المللی، امنیت عرضه گاز طبیعی ترکیه را در مقیاس وسیعی تضمین کرده ایم.

رئیس جمهور گفت، ترکیه با این جهش ها جایگاه خود در بازارهای انرژی جهانی متلاطم صاحب یک بافت مستقل از تحولات سیاسی، اقتصادی  و ژئوپولیتیکی نمی باشد را مستحکمتر ساخته است. با اجرای پروژه های جدید در بخش گاز طبیعی در دوره آینده به هدف کشور مرکز نزدیکتر خواهیم شد. ترکیه برای اجرای پروژه های جهانی خود نه تنها با موقعیت استراتیژیکی ا، بلکه با ثبات سیاسی و اقتصاد قوی همواره قویترین و مطمئنترین شریک منطفه خواهد شد.