پیشنهادهای ادبی استیون کینگ به رمان‌خوان‌ها

پایگاه خبری / تحلیلی نگامکینگ در آخرین پست توئیتری خود به طرفدارانش مطالعه رمانی از کریستوفر گولدن به نام “جاده استخوان‌ها” را پیشنهاد کرده است.

به گزارش ایران آرت، استیون کینگ نویسنده مشهور آمریکایی خالق بیش از ۲۰۰ اثر ادبی در گونه‌های وحشت و خیال‌پردازی و به گفته بسیاری پرفروش‌ترین نویسنده جهان است. تمام رمان‌های و داستان‌های کینگ همچنان در حال انتشار هستند به جز یک کتاب به نام خشم. داستان این رمان در مورد کودکی‌ست که یک روز به مدرسه می‌رود و بعد معلم درس جبر خود را می‌کشد و هم‌کلاسی‌هایش را به گروگان می‌گیرد.

سال ۱۹۹۷ این کتاب در بین کتاب‌های دانش‌آموزی که به سمت سه نفر از هم‌کلاسی‌هایش تیراندازی کرده بود، پیدا شد. بعد از این اتفاق کینگ تصمیم گرفت کتاب را از کتابفروشی‌ها جمع کند.

کینگ در سال‌های گذشته علاوه بر انتشار رمان‌های جدید در ژانر وحشت در صفحه شخصی توئیتر خود به نوشتن توصیه‌های نویسندگی و پیشنهاد برای خواندن رمان‌های این ژانر و تماشای فیلم‌های جذاب آن است. کینگ چند ماه پیش رمان “بعدی” را به بازار کتاب آمریکا معرفی کرد؛ ولی در آخرین پست توئیتری خود به طرفدارانش مطالعه رمانی از کریستوفر گولدن به نام “جاده استخوان‌ها” را پیشنهاد کرده است.

کینگ در پست توئیتری خود نوشته است: این داستان در ژانر وحشت جذاب و به خوانندگان و علاقمندان به این گونه داستان‌ها به‌شدت پیشنهاد می‌شود. این رمان در واقع از یک جاده جنگلی واقع در روسیه منتهی به شهر کولیما الهام گرفته شده است. این جاده بر روی جسد هزاران زندانی احداث شده است و به خاطر همین به جاده استخوان‌ها شهرت پیدا کرده است.

رمان نوشته شده توسط کریستوفر گولدن سال گذشته در ماه ژانویه از سوی انتشارات استریت مارتین پرس در بازار کتاب آمریکا منتشر شد. گولدن که یکی ازنویسندگان صاحب‌ نام در ژانر وحشت و داستان‌های ترسناک است، پیش از این داستان‌های بسیاری در این ژانر نوشته است.