پیوستن تد کروز سناتور جمهوری‌خواه به خانواده‌های داغدار؛ تجمع اعتراضی سازمان جوامع ایرانیان آمریکایی در واشنگتن: جهان باید رئیسی را پاسخگوی اقداماتش بداند

پایگاه خبری / تحلیلی نگامجمعی از ایرانیان در شهر واشنگتن پایتخت آمریکا دوشنبه ۱۱ مرداد، یک روز قبل از تنفیذ ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی، در حمایت از اعتراضات اخیر مردمی در ایران در برابر ساختمان کنگره ایالات متحده تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این تجمع از سوی سازمان جوامع ایرانیان آمریکایی برگزار شد.

سناتور جمهوری‌خواه تد کروز، عضو کمیته روابط خارجی مجلس سنا، در پیامی مکتوب به تجمع‌کنندگان گفت: «حقیقت قتل‌هایی که رئیسی مرتکب شده با خاموشی اینترنت یا با خاموشی رسانه‌ها پنهان نمی‌شود. من، با ادامه تلاش در زمینه قانونگذاری، به شما و بسیاری دیگر از آمریکایی‌ها که خواستار دموکراسی و حمایت از حقوق بشر در ایران هستند، می‌پیوندم.»

الیوت انگل، رئیس پیشین کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان، نیز در پاسخ به پرسش بخش فارسی صدای آمریکا در مورد ارزیابی‌اش از عملکرد دولت پرزیدنت بایدن در حمایت از مردم ایران گفت: «در کل عملکرد دولت پرزیدنت بایدن مناسب و خوب بوده است. اما باید مطمئن شود که توافق با ایران، آن کشور را نیرومندتر نمی‌کند. جمهوری اسلامی رژیمی سرکوبگر است و برای مردم ایران بسیار بد است. ایالات متحده باید آشکارا بگوید کاری انجام نمی‌دهد که محفل حاکمیت کنونی در ایران را تقویت کند؛ زیرا تاکنون دست به جنایات وحشتناکی زده است.»

در این تجمع تصاویر قربانیان اعدام‌های جمهوری اسلامی ایران به ویژه اعدام‌های سال ۶۷ به نمایش گذاشته شد و تجمع‌کنندگان خواستار آن شدند که جهان، رئیسی را برای اقداماتش پاسخگو کند.

عشرت نجیب‌زاده، مادری که سه فرزندش – مهران، ماندانا، و محمد – در زندان‌های جمهوری اسلامی اعدام شده‌اند، به صدای آمریکا گفت، از مقامات آمریکایی می‌خواهد که رئیسی را برای سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل به آمریکا راه ندهند.