چالش ده ساله در ایران

مهین دخت ایرانی

این روزها بزرگ‌ترین دغدغه مردم بعد از پیدا کرن جای پارک، پیدا کردن عکسی مناسب از ۱۰ سال پیش است. البته بررسی دقیق تعداد فالور ها و میزان افزایش گ کاهش تعداد آنها نیز یکی دیگر از مسائل مهمی است که تبدیل به دغدغه این روزهای مردم شده است. در خصوص عکس ١٠سال پیش هنوز اطلاعات دقیقی در دست نیست که اولین بار چه کسی و کجا و چگونه و چرا و روی چه حسابی از ۱۰ سال پیشش عکس گذاشت که الان ما باید تاوانش را بدهیم. امادر خصوص جای پارک خدا لعنت کند خودرو سازان داخلی را که با کمترین قیمت ممکن به هر کس که ١٨ سالش پر شده یک عدد ماشین می‌دهند و اینگونه ملت را اسیر پیدا کردن جای پارک کرده اند.

در هر حال اما یک ایرانی را هرگز با این چیزهای پیش پا افتاده نمی‌توان خسته و نا امید کرد. یعنی اگر در نهایت جای پارک پیدا نشد دوبل یا به قول بعضی ها سوبل پارک می‌کنند و می‌روند سراغ کارشان و اصلا چه اهمیتی دارد که پارک کننده اول اگر بخواهد از پارک خارج شود باید چه کار کند یا از آن بی اهمیت تر اینکه با پارک کردن تا اواسط خیابان باعث ایجاد ترافیک می‌شوند به آنها چه؟؟ اصلا این مامورین راهنمایی و رانندگی پس چه غلطی می‌کنند؟؟؟
بله خلاصه که این از مشکل جای پارک که به حول قوه الهی حل شد. اما دانشمندان دانشگاه باراجین فرانسه پس از تحقیقات فراوان به این نتیجه رسیده اند که کاهش و افزایش فالور به عکس های ١٠ سال پیش و اکنون اشخاص بستگی و وابستگی شدید دارد.

حال به بررسی این است افرادی می‌پردازیم که به دنبال افزایش فالور بوده و در چالش ١٠ سال پیش چی بودی حالا چی شدی شرکت کرده اند

یک عده خیلی پایه و باصفا چالش را بسط می‌دهند و به ترتیب به ده، بیست و حتی سی سال پیش هم می‌روند و این‌قدر چالش را ادامه می‌دهند تا به عکس پدر و مادرشان در حال عبور از در داروخانه (با دست خالی) ختم می‌شود.
دسته بعدی عکس با فیلتر خرس و سگ می‌گذارند! یعنی خود داروین هم بعد از دیدن عکس ۱۰ سال پیش این افراد مصمم شده که درِ خودش و نظریه‌اش را گِل بگیرد.
عده ای اما عکس از ۲-۳ روز پیش‌شان می‌گذارند و زیرش کپشنی می‌نویسند که همه را آگاه و بعد هم تا بالا می‌سوزاند. با این مضمون: ۱۰ سال پیش هم همین بودم. تغییر خاصی نکردم. فقط به مرور زمان و بر اثر مشکلات زندگی؛ کمی بینی‌شان عروسکی، استخوان‌های صورت‌شان مکعبی و لب‌های‌شان سوسیس کوکتلی شده. وگرنه تغییر محسوسی حس نمی‌شود. فوقش چندتا تغییر ملموس. این دسته ادای عمو مجید قناد و شهرام شب‌پره را در خوب ماندن درمی‌آورند.
گروه بعدی هم عکس از هفت تا پنج سال پیش‌شان می‌گذارند و حرف‌شان هم این است که «ببخشید دیگه عکس از ۱۰ سال پیش پیدا نکردم.» خب دوست عزیز حالا این چالش را بیخیال می‌شدی. قول می‌دادیم در چالش‌های بعدی از خجالت‌مون دربیایی. به خدا عکس ۱۰ سال پیش اصغر ۶۷ ساله از ممسنی هیچ جذابیتی برای ما ندارد. حتی شهاب حسینی هم این کار را نمی‌کند.
بعضی ها هم که فقط موهای‌شان ریخته و الحق و الانصاف هیچ تغییری نکرده‌اند. زن و مرد هم ندارد. به هرحال همه در حد توان‌مان در این اوضاع موهای‌مان ریخته!

١٠ سال پیش اما اصلا چه کسی فکرش را می‌کرد ١٠ سال بعد مجبور شود عکسش را بگذارد کنار عکس ١٠ سال بعدش و خودش را در مقام مقایسه قرار دهد؟؟؟
شما تصور این چالش بین کشور ها برگزار شود
ایران عکس ١٠ سال قبل و یکی از عکس‌های این روزهایش را بگذارد در صفحه اینستاگرامش در این صورت به شخصه میروم و کامنت می‌گذارم ماشالله مثل قالی کرمون میمونی هیچ فرقی نکردی فقط یه کمی لاغر تر شدی همین
که خب البته چاقی و لاغری که اصلا مهم نیست مهم سلامتیه!
ایرانم میومد کامنتم و لایک می‌کرد بعد هم ریپلی می‌کرد یه دونه از این دستها که حالت دعا کردن داره می‌گذاشت و دوتا دونه گل هم کنارش تقدیم بنده می‌کرد به همین سادگی