چالش رسانه‌ای وزارت کشور ایران درباره اطلاع روحانی از زمان افزایش قیمت‌ بنزین

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، در حالی که وزارت کشور ایران سخنان‌ منتشرشده به نقل از معاون سیاسی این وزارتخانه مبنی بر اطلاع‌ حسن روحانی، رییس‌جمهوری، درباره زمان افزایش قیمت بنزین را رد کرده بود، وبسایت خبری «رویداد ۲۴» با انتشار یک فایل صوتی اصل این سخنان را منتشر کرد.

بر اساس این فایل صوتی جمال عرف، معاون سیاسی وزیر کشور، روز شنبه نهم آذرماه به خبرنگار وبسایت «رویداد ۲۴» گفته است که عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، روز سه‌شنبه ۲۱  آبان ماه و سه روز پیش از زمان اجرای طرح، صورت‌جلسه شورای امنیت کشور را که طی آن زمان اجرا مشخص شد، در اختیار روحانی قرار داده بود. 

به گفته معاون سیاسی وزیر کشور، علاوه بر آن طی جلسه روز چهارشنبه هیات دولت در همان هفته نیز وزیر کشور گزارشی در این مورد ارایه داده بود.

پس از انتشار این خبر، دفتر معاون سیاسی وزیر کشور با صدور اطلاعیه‌ای اظهارات منتشرشده از سوی عرف در رویداد ۲۴ را «مخدوش و نادرست» خواند و اعلام کرد که با وجود اطلاع‌رسانی به رییس‌جمهوری زمان اجرای تصمیم به او گفته نشده بود.

روحانی عصر چهارشنبه ششم آذر در جلسه شورای اداری استان آذربایجان گفت که اجرای تصمیم افزایش قیمت بنزین را به وزیر و شورای امنیت کشور واگذار کرده بود و خود نیز از زمان آن اطلاع نداشته است.