چالش شفافیت و صداقت در پرونده بذرپاش گیت/پرونده بذرپاش در مرحله تحقیق و محرمانه است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ الیاس نادران نوشت: مساله پرونده بذرپاش در مجلس، چالش فرآیند نیست.چالش صداقت در ارائه سوابق کاری،”سرقت علمی”در رساله، مسائل مالی مطروحه،جعل و رفع ابهاماتیست که حیثیت مجلس، دانشگاه و بسیج دانشجویی را به چالش کشیده است.

 الیاس نادران در رشته توئیتی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «چالش شفافیت و صداقت در پرونده بذرپاش گیت ۱/۴ عده ای با فشار به کمیسیون بودجه طرح تامین مالی کالاهای ضروری و رسیدگی به طرح تامین قیر پروژه های عمرانی را از دستورکار کمیسیون خارج و انتخاب رییس دیوان محاسبات را با عجله به نتیجه دلخواهشان رساندند.

مساله پرونده بذرپاش در مجلس، چالش فرآیند نیست.چالش صداقت در ارائه سوابق کاری،”سرقت علمی”در رساله، مسائل مالی مطروحه،جعل و رفع ابهاماتیست که حیثیت مجلس، دانشگاه و بسیج دانشجویی را به چالش کشیده است.

چالش رییس مجلس نیز این است که تکلیف خود را با کلونی بذرپاش که بعضاً بعنوان دستیار و مشاور دوره‌اش کرده‌اند روشن کند و بدون هرگونه مسامحه و مصلحت اندیشی، حیثیت مجلس را اعاده نماید.

 حل این معضل چند راهکار دارد: ۱-استعفای بذرپاش ۲-عزل وی براساس تبصره ماده ۱۱ قانون محاسبات عمومی ۳- استیضاح مطابق تبصره۴ ماده۲۴ آیین نامه داخلی ۴-رسیدگی توسط کمیسیون اصل نود قانون اساسی و ۵-تعیین هیات رسیدگی مستقل توسط رئیس مجلس تا حصول نتیجه پیگیر خواهیم بود؛انشالله»

در همین زمینه عضو کمیسیون اصل ۹۰ گفت :
پرونده بذرپاش در مرحله تحقیق و محرمانه است
عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: در مرحله اول تحقیقات هستیم و نمی‌توانیم با آبرو و اعتبار شخصی بازی کنیم.

علی آذری در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که چرا کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی به تخلفات و شبهات رزومه مهرداد بذرپاش ورود نمی‌کند، گفت: بنده چون پیش از این قاضی بوده‌ام، باید بگویم که ما مستند لازم داریم؛ نه اینکه صرفاً از روی احساس تصمیم بگیریم.

وی افزود: همچنین چون در مرحله اول تحقیقات هستیم، نمی‌توانیم با آبرو و اعتبار شخصی بازی کنیم. ما به مستنداتی نیاز داریم که بتوانیم به آنها مدارک بگوییم.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس عنوان کرد: به نظر من آنچه رسانه به دنبال آن است چند بُعد دارد که یکی از آنها همین بحث جرایمی است که بازتاب رسانه‌ای پیدا می‌کند و جامعه، تصمیم احساسی می‌گیرد.

آذری ادامه داد: مدارک فعلاً در مرحله تحقیق است. معمولاً هم تحقیقات مقدماتی به‌فرض که انجام شود، به‌صورت محرمانه است و این حواشی در اوضاع فعلی به نظرم زیاد به درد جامعه نمی‌خورد و من ترجیح می‌دهم زیاد وارد این بحث نشوم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درباره مستنداتی که مبنی بر تخلفات بذرپاش منتشر شده است، گفت: مطمئن باشید همه این موارد در مجلس رسیدگی می‌شود. این مجلس تصمیم گرفته است که در تمامی مراحل، راه درست و خدمت را برود.

وی تأکید کرد: مطمئن باشید اگر این موارد واقعیت داشته و حواشی نباشد، حتماً بررسی می‌شود.

آذری مطرح کرد: اکنون هم در مرحله ادعا هستیم. ادعا‌هایی مطرح شده است و بعضی موارد باید ثابت شود؛ چون پای آبرو و حیثیت افراد در میان است.

نماینده مردم قوچان و فاوج در مجلس، در پایان تصریح کرد: پیشنهاد می‌دهم فعلاً وارد این بحث‌ها نشویم. به اندازه کافی از لحاظ اقتصادی، فشار وجود دارد. بعضی گفته‌ها تا ثابت نشود، بیشتر مردم را نگران می‌کند. ما فقط همین را می‌گوییم که مجلس برای خدمت آماده است.

پیش از انتخاب مهرداد بذرپاش برای ریاست دیوان محاسبات، شماری از چهره‌های سیاسی اصولگرا از جمله احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام، اعلام کرده بودند که او «سابقه کافی و تحصیلات مرتبط» برای پذیرش این سمت را ندارد و پذیرش او برای چنین سمتی «از اساس غیرقانونی است».

پس از انتخاب آقای بذرپاش و حمایت آقای قالیباف که گفت «انتخاب او بر اساس قانون پیش رفت»، الیاس نادران بابیان این‌که «برخلاف ادعای آقای رئیس مجلس، روند قانونی طی نشده»، هیئت رئیسه مجلس را متهم کرد که بدون اطلاع قبلی دستور کار کمیسیون بودجه را برای انتخاب رئیس دیوان محاسبات تغییر داده است.